Скорешна содржина од Violet

 1. Violet

  Како бирате партнери за сериозно, а како љубовници?

  Па љубовникот е да внесува возбуда и веројатно добар само за во кревет, за сериозно партнерот треба да ја исполнува на секое поле.Иако мене не ми се јаснии овие поделби, неможе од прв поглед да се одлучиме дали го бива за маж или само за љубов водење осим ако не мислите на блудни мисли што може...
 2. Violet

  Презиме

  И сопругот и јас имаме типични македонски презимиња, затоа без проблем го зедов неговото кое е малку поретко од моето. :D За презимиња немам замерка зошто претежно тие ни следуваат, само не ми оди некако да живеат во Македонија и ако детето има странско име и наше презиме, незнам што прочитав...
 3. Violet

  Гости со немирни деца

  Оф мила знам тоа, ке порастат децата и може и ке се сменат ама мајкава што ми е блиска пријателка а ич нема срам ми е глупавото во ситуацијава. Го гледа моето синче си седи мирно и си игра а нејзините хараат без гајле и ништо не спомнува.Збориме и за чистење, кречење ама џабе,таа си се жали само...
 4. Violet

  Гости со немирни деца

  Ништо не ме нервира повеќе од ова!! Немирни деца и родители на кои не е гајле што прават децата низ туѓ дом! Сум се скапала од чистење и иде гостинка и ги пушта децата да се гаѓаат со смоки и да рипаат по стварите.Кажи еднаш два пати ама после незгодно станува да се повторуваш во твој дом!А...
 5. Violet

  Дали џентлмените се загрозен вид во изумирање?

  Да не постојат може само да каже некој што ги бара на погрешни места. Има фини машки и женски што не мора да се како на старовремски филмови и шпански серии ама се културни и со манири. Маж ми е културен и со мене и со други луѓе и е забавен кога приликата дозволува. Таков и сакам, без крајно...
 6. Violet

  Рандом факти за мене

  Се исчитав, доста интересно хех Нешто за мене-Уште малку ке наполнам 30 и почнувам да се плашам дека стареам Имам 3 годишно синче кое е мојата најголема радост Сопругот ми е една година помал од мене :$ Обожавам мали дечиња и животинчиња ама несакам влекачи Срамежлива сум ама брзо се опуштам...
 7. Violet

  Сакам да кажам/Сакам да прашам

  Море што си шаливџија, сигурно си омилен во друштво.Кога ке се решиш да пиеш од среќа викни ме на моја сметка да се напиеш.
 8. Violet

  Чет муабети/ти реков-ми рече

  Па јас заради тие франковци несакам да си го ускратам уживањето и да прочитам и нешто корисно и убаво што не е само мрчење, не блокирам и ти сигурно криеш нешто убаво за читање.
 9. Violet

  Чет муабети/ти реков-ми рече

  Тебе бе дечко те читам и само нешто ти фали. Нека те стават таму администратор среди по твое. Од вакви не ми се оде по форуми.
 10. Violet

  Што ве прави среќни?

  Убавото утринско кафе, сонце и плажа, среќни луѓе и највеке од се синчето мое.
 11. Violet

  Девојките и метал музиката

  Дете е и почнало да се оформува, што има идиотско осим навредиве спрема него зш кажало наивна работа?? Мило,слушај си што си сакаш и слушај си да ти е убаво на душата и за мислења ич да не те занима. Гледаш секој ќе те суде за сенешто.
 12. Violet

  Прослава поради развод на брак

  Господ да не даде да дојде до такво нешто ама ако дојде, подобро ке си уплатам еден многу потребен одмор него ли да одам чалм без потреба. Каков таков,заедница била што сме ја градиле за навек и планирале да останеме таму. И најсреќна на свет да сум по развод, еден дел ке ме боли.
 13. Violet

  Како се чувствувате денес?

  Уморено, безволно и со главоболка а сега и без сон.Само чекам да заврше денов.
 14. Violet

  Позитивни и негативни страни на форумот

  Слабо се вклопувам тука а и немам време мноу ама има паметни луге што ми е убаво да ги читам и од кои учам доста работи и тоа е голема позитивна работа. Негативна е што неможам подолго време да седам за да ги разгледам сите теми :D
 15. Violet

  Убиен матурант во Ѓорче Петров

  Лелее ви го разбирам револтот ама не беше работата да ја нападнете членката за синот,па тој е само капка во морето и не значи дека е од лошите. Работата е што добиваме се помалку информации и нема ни да се дознае што казна добил убиецот. И јас начув дека и таткото умрел на болница од жал...