Девојките и метал музиката

RoxieHeart

Староседелец
6 мај 2014
60
58
1,018
Inside your darkest fantasies.
Здраво јас сум Рокси и слушам метал. ( Hiii Roxie (wave) )
Повеќе се осудувани ( забележани ) заради крајностите (несекојдневниот) во стилот ама тоа нема никаква врска со интелегенцијата и преспективите во животот. Искрено, каква идиотска изјава ! Од кај таков заклучок ?
Дури и како дел од таа багра отворено ќе кажам дека ваков фанатизам пропратен со невалидни аргументи е чист показател на ограниченост.
Бисери на металот : Јас ја разбирам сцената како поле за концерт ! (wtf ?!)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Onkel

Angie28

Нов член
26 мај 2014
17
4
3
24
@Angie28
Охооо колку само се лажeш. Сите оговараат, независно дали слушаат метал. Генерализирања од типот на твоето:
се целосно непотребни.

Рандом ситуација: Ти си металка, шеташ по улица и те сретнува Петко. Што очекуваш да разбере Петко? Како си поразлична од Кристина што слуша рап на пример?
Ако Петко ме знае каква сум во карактер ќе разбере.
Секој си има свое гледање на се.

Здраво јас сум Рокси и слушам метал. ( Hiii Roxie (wave) )
Повеќе се осудувани ( забележани ) заради крајностите (несекојдневниот) во стилот ама тоа нема никаква врска со интелегенцијата и преспективите во животот. Искрено, каква идиотска изјава ! Од кај таков заклучок ?
Дури и како дел од таа багра отворено ќе кажам дека ваков фанатизам пропратен со невалидни аргументи е чист показател на ограниченост.
Бисери на металот : Јас ја разбирам сцената како поле за концерт ! (wtf ?!)
Кој е ограничен во овој случај?
 
Последна промена од модератор:

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ако Петко ме знае каква сум во карактер ќе разбере.
Секој си има свое гледање на се.
Тогаш што врска има тоа што слушаш метал со твојот карактер и твојата интелигенција? Ако мислиш дека тоа те прави попаметна немој да се залажуваш.
 

Angie28

Нов член
26 мај 2014
17
4
3
24
Тогаш што врска има тоа што слушаш метал со твојот карактер и твојата интелигенција? Ако мислиш дека тоа те прави попаметна немој да се залажуваш.
Нема врска со карактерот и со интелигенцијата, туку има врска со гледањето на работите, но и не мора да значи.
 

Violet

Полноправен Член
2 март 2014
32
40
18
39
рајска градина
Здраво јас сум Рокси и слушам метал. ( Hiii Roxie (wave) )
Повеќе се осудувани ( забележани ) заради крајностите (несекојдневниот) во стилот ама тоа нема никаква врска со интелегенцијата и преспективите во животот. Искрено, каква идиотска изјава ! Од кај таков заклучок ?
Дури и како дел од таа багра отворено ќе кажам дека ваков фанатизам пропратен со невалидни аргументи е чист показател на ограниченост.
Бисери на металот : Јас ја разбирам сцената како поле за концерт ! (wtf ?!)
Дете е и почнало да се оформува, што има идиотско осим навредиве спрема него зш кажало наивна работа??
emoticon-0114-dull.gif

Мило,слушај си што си сакаш и слушај си да ти е убаво на душата и за мислења ич да не те занима. Гледаш секој ќе те суде за сенешто.
 

Angie28

Нов член
26 мај 2014
17
4
3
24
Дете е и почнало да се оформува, што има идиотско осим навредиве спрема него зш кажало наивна работа??
emoticon-0114-dull.gif

Мило,слушај си што си сакаш и слушај си да ти е убаво на душата и за мислења ич да не те занима. Гледаш секој ќе те суде за сенешто.
Судат тие што не разбираат, а сакаат да се прават паметни :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
@Angie28
По не знам кој пат, те молам објасни ми ја разликата во светогледите на една раперка, турбофолкерка и металка.

П.С. бујрум живни го малку форумот „Музика“, сигурен сум дека ќе најдеш некоја тема да те интересира.

Префрли се на панк, кризни времиња, поефтино е да се биде панкер него металец...
Умре времето на панкерите. Сеа се или снукери и само пиво им е во умот, или станаа трансери, или гнијат некаде со паролата „Вива л`анаршизмо, вива ла револусион“. Има и други кои почнаа со краст, дум, слаџ и сл. Од старите панкери останаа само Флукс и Тотално опуштање.
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and Angie28

Angie28

Нов член
26 мај 2014
17
4
3
24
Префрли се на панк, кризни времиња, поефтино е да се биде панкер него металец...
Хаха

@Angie28
По не знам кој пат, те молам објасни ми ја разликата во светогледите на една раперка, турбофолкерка и металка.

П.С. бујрум живни го малку форумот „Музика“, сигурен сум дека ќе најдеш некоја тема да те интересира.
Треба да си еден од нив за да можеш да разбереш.
 
Последна промена од модератор:

RoxieHeart

Староседелец
6 мај 2014
60
58
1,018
Inside your darkest fantasies.
Темава не е отворена за дебата околу стилови на музика, конкретно се дискутира друго прашање.
Впрочем, исклучен сарказам, јас сериозно слушам метал, мислам веќе се изјаснив. Со тоа под дифолт не го навредив дечково ниту неговиот вкус за музика, едноставно алудирав на генерализацијата.