Девојките и метал музиката

Angie28

Нов член
26 мај 2014
17
4
3
24
Ме интересира вашето мислење за девојките кои слушаат метал музика и кои малку поразлично го разбираат животот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ме интересира вашето мислење за девојките кои слушаат метал музика и кои малку поразлично го разбираат животот.
Проблемот е болдот - таканаречената преголема претенциозност дека они мислат дека се различни, несфатени. А има такви кои слушаат метал и си се многу повеќе down to earth.
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Многу поедноставно. Без драми и такви глупости.
Зошто мислиш дека сте посебни, поинакви, несфатени, интересни... ?
И од каде тоа дека само металците така го разбираат животот?
Од каде знаеш како размислуваат оние кои слушаат класика рецимо. И проблемот не е во тоа што мислат луѓето за вас, проблемот е во тоа што вие мислите дека мислат. :zelen
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Ме потсеќа на најинтересните периоди кога почнуваш да се пронаоѓаш во некој правец.
Многу поедноставно. Без драми и такви глупости.
Ти така ги сфаќаш? И зошто?
А оваа турбо рајава нас не лаже дека се насилни, брутални, немиени и неедуцирани...може па и затоа не прават драми, скришно успиваат народ со патиката, па ги дават со косиштата околу врат. И после пак седат во позадина ко ништо да не било. :zelen
До личноста си зависи. Јас си поштувам металци, ама мајке ми, некои од најголемите драмаџики што ги имам сретнато, биле баш т.н. металки што својата различност ја пикале секому под нос, па пак драматизирале кога ќе им се укаже тоа. (nod)
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
Мене ми се чудни сите металци :) Не ги разбирам и не припаѓам во тој свет..така да незнам шо да кажам друго во врска со темава.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA