Идеја за подарок

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Убава ти е идеата ама сакам и нешто да му купам што би му значело и би го чувал
Јас ко машко би ти рекол рачен часовник. Често сакаме да ги носиме на рака посебно кога ни се поклон од женската.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marija123

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
друга идеа дека си машко друго што би те изненадило
Нај нај искрено. Женска ми најдраго би ми било да ми даде рачен часовник или парфем и тоа ќе ми биде мило, премногу драго но нема да ми биде шокантно изненадување па да треба да го памтам со години. Но да ме џитне во кревет после даден и најмал поклон, во некое необично изданија како што не сме биле до сега, ќе ми биде големо изненадување, а и ќе го памтам тоа зш спомените се памтат. Но сепак нз, човек од човек сите сме различни, нз дечко ти што највеќе сака. На крај што и да е битно од срце дај го.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marija123

Marija123

Нов член
22 јануари 2018
9
7
3
23
Нај нај искрено. Женска ми најдраго би ми било да ми даде рачен часовник или парфем и тоа ќе ми биде мило, премногу драго но нема да ми биде шокантно изненадување па да треба да го памтам со години. Но да ме џитне во кревет после даден и најмал поклон, во некое необично изданија како што не сме биле до сега, ќе ми биде големо изненадување, а и ќе го памтам тоа зш спомените се памтат. Но сепак нз, човек од човек сите сме различни, нз дечко ти што највеќе сака. На крај што и да е битно од срце дај го.
neznam sto saka ama romanticar e pa sekako kje napravam nesto so svekji nesto livcinja od rozi nekoa ubava pesna a za poklon kje mi tekne belkim nesto
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
neznam sto saka ama romanticar e pa sekako kje napravam nesto so svekji nesto livcinja od rozi nekoa ubava pesna a za poklon kje mi tekne belkim nesto


Батали ливчиња рози и миризливи свеќи, мажите не приметуваат ништо од тоа...
Незнам со колку пари располагаш за да ти дадам идеја, но не е лошо да земеш некој викенд аранжман во некој хотел со спа центар и тд...и јасно ти е дека ќе биде вредно за паметење;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Ручек некаде,романтична вечера,нешто за носење фармерки,блуза,чоколадо,домашна торта,домашен ручек
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
1.shishe za Voda Od kares
2.ranec
3.jakna
4. Koshulce ili majca
5.shalce
6. Ednodneven zaednichki izlet vo solun ili sofija
7. Spa vikend
8. Patiki
9. Trenerki
10. Majca so interesna aplikacija
11. Kapa
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: incule and violetmoon

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape