Чет муабети (ти реков-ми рече)

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Ќе направам исклучок за тебе и јас ќе дојдам, морам да те запознаам:)
Замисли молимте, мене иста желба ме обзема.
Ако добиеме покана, одиме сите... Феминки, кајгановци, црнобели, лелееееее, дуте имаат желба да ја запознат:trca:)
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
  • Ми се допаѓа
Реакции: misti.diva orhideja

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Замисли молимте, мене иста желба ме обзема.
Ако добиеме покана, одиме сите... Феминки, кајгановци, црнобели, лелееееее, дуте имаат желба да ја запознат:trca:)
Ти ако дојдеш со шпакла нема да ме одлепат од тебе:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misti.diva orhideja

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Sorry kitty maybe in another life :zelen(star)

Е оти така, коа ќе опнам Пума трењерка, ланец иам два цола, позлатен, со крст испеан од владика, голф двојка со спољер и со цеде на ретровизор, плус шура на еден другар се познавал со Раде коњо шо го видел Аркан пред да го отепат, кога ќе свртиме по широк сокак има да ти завидуваат сите, чоек ќе те напрам (party)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
Е оти така, коа ќе опнам Пума трењерка, ланец иам два цола, позлатен, со крст испеан од владика, голф двојка со спољер и со цеде на ретровизор, плус шура на еден другар се познавал со Раде коњо шо го видел Аркан пред да го отепат, кога ќе свртиме по широк сокак има да ти завидуваат сите, чоек ќе те напрам (party)

Уффф сега во недоумница сум... па ако си седиме и се држиме за рака во Јагода сите во нас ќе гледат. Па ќе земиш ќе си сркниш од еКспресото и ќе си пљукниш долу. Ќе си збораме за Тито и ќе те возам со колата. Убав пар ќе сме, ќе нема ко нас (hug):zelen(star).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and Electra

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Кој е за една мистериозна собиранка? :)
Дефинирај каква би била таа собиранка. Ајде, може нешто ново, лудо, мистериозно и интересно. Something never seen so far. :)

Рецимо некоја собиранка кај што нема да се знае кои членови се дојдени. Нешто у стил...
:)

hz9il.jpg


Не мора баш таква маска пошто би било creepy. А и не мора маска. Било што мистериозно. :D

Идеја numero due: собиранка на отворено, некоја поголема јавна површина (парк и сл.) и да се лоцираме или да нагаѓаме кој е кој. Услов: да се дојде индивидуално, не во група. Откако ќе се собере екипата (one by one), да се иде на кркање pizza и (pivo). Проблемот е што тие што се знаат од собиранките (а 90% тука на форумов се знаете) лесно ќе се пронајдете. Но, сигурно ќе има и нови ликови кои ќе дојдат. Епа тие нови ликови да ги лоцирате и “уловите“. Ете мистика. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape and incule