Чет муабети (ти реков-ми рече)

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
хахаха де прибери ја малку таа љубов, сакам барем еднаш во животот да добијам пари од спортска :D и додека не заврши утакмицата не ми го покажувај ливчето, сакам да јадам во скарабар :D

Ај фати за да не частиш торта со прасенца хаха :sreken(star)
 

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
хахаха де прибери ја малку таа љубов, сакам барем еднаш во животот да добијам пари од спортска :D и додека не заврши утакмицата не ми го покажувај ливчето малерото, сакам да јадам во скарабар :D
Ја кога ти викам дека си крвник за пари ти се занесуваш, ќе јадеш и вака и така, не е проблем, само што пиша израмнија на друг натпревар, ама уште сме во игра, двознаци се:)
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Ај фати за да не частиш торта со прасенца хаха :sreken(star)
Таман додека ја имам таа среќа да фатам од спортска ќе ми дојде роденденот па ете и тортата се нареди, сите ќе ве почастам :)

Ја кога ти викам дека си крвник за пари ти се занесуваш, ќе јадеш и вака и така, не е проблем, само што пиша израмнија на друг натпревар, ама уште сме во игра, двознаци се:)
Значи Господ кога ми давал малер ич не бил скромен :D
 

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153
Таман додека ја имам таа среќа да фатам од спортска ќе ми дојде роденденот па ете и тортата се нареди, сите ќе ве почастам :)


Значи Господ кога ми давал малер ич не бил скромен :D
Ќе ти направам ливче викендов, не кукај, али со 30 денари уплата тешко, ќе се потрудиме да частиш, ти давам збор.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Ќе ти направам ливче викендов, не кукај, али со 30 денари уплата тешко, ќе се потрудиме да частиш, ти давам збор.
Мене срце ме боли и за тие 30 денари не па за повeќе, ко да сум ги фрлила, знаеш ги земаш парите и ги ставаш во канта за ѓубре. :(
 

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Со пуштањево маваш ко топка во статива:DD
Знаеш ли ти душо(џабе фудбал си турил и тргај тоа капата, помина нова година), дека може гол да се даде ударајќи прво во статива!?
Ти што направи на љубовно поле баш ме занима..хахххаххахха, мислам дека еднаш прочитав дека имаш невозвратена љубов:D
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Знаеш ли ти душо(џабе фудбал си турил и тргај тоа капата, помина нова година), дека може гол да се даде ударајќи прво во статива!?
Ти што направи на љубовно поле баш ме занима..хахххаххахха, мислам дека еднаш прочитав дека имаш невозвратена љубов:D
Морам да признаам дека сега ме погоди:DD
Инаку јас ништо не направив, постојано со некоја, но не со вистинската :///////
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misti.diva orhideja