Чет муабети (ти реков-ми рече)

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153

На овие ниски температури и ниско ниво на расположение, многу заповеди, индијански вакви такви никакви..најдобро загревање...бујруууууууум:trca:p
Ниски температури, индијански тестостерон:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misti.diva orhideja

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Уште неполн час, точно на полноќ, сите да погледнете во небо и да си помислите желба:)
Постои верување дека на полноќ помеѓу 18 и 19 јануари на богојавување, небото се отвара и секоја искрена желба се исполнувала...уште 45 минути:)
 

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Уште неполн час, точно на полноќ, сите да погледнете во небо и да си помислите желба:)
Постои верување дека на полноќ помеѓу 18 и 19 јануари на богојавување, небото се отвара и секоја искрена желба се исполнувала...уште 45 минути:)
Шириш пропаганда, овде на еден админ тоа многу му смета .. пази да не ти се закачи повторно.
 

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Шириш пропаганда, овде на еден админ тоа многу му смета .. пази да не ти се закачи повторно.
Не ширам никаква пропаганда, само сакам вечерва сите да си посакаме некоја желба..верувале или не, не е битно, јас ке го сторам тоа:)Утре е голем празник.
Што се однесува до админите и нивното закачување за мене, грешка си голема, тие сакаат да ме откачат а не да ме закачат;) се шалам.
(ме занима за кого мислиш:^))
 

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Не ширам никаква пропаганда, само сакам вечерва сите да си посакаме некоја желба..верувале или не, не е битно, јас ке го сторам тоа:)Утре е голем празник.
Што се однесува до админите и нивното закачување за мене, грешка си голема, тие сакаат да ме откачат а не да ме закачат;) се шалам.
(ме занима за кого мислиш:^))
Џабе што сакаш ти, ако тие кажат пропаганда, пропаганда е. Цб е ова, а не Фб.
 

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Џабе што сакаш ти, ако тие кажат пропаганда, пропаганда е. Цб е ова, а не Фб.
Денес имав лош напнат ден, расеана и гневна сум а душава чваркосана.
Сакам да те разберам ама нешто не ми оди, на што циљаш?
Дали ти си помисли желба!?
 

BioTrpe

Истакнат Член
29 октомври 2015
252
173
143
Денес имав лош напнат ден, расеана и гневна сум а душава чваркосана.
Сакам да те разберам ама нешто не ми оди, на што циљаш?
Дали ти си помисли желба!?
Секако дека не, не ми се сведува животот на почитување на измишљотини како празници и нивните адети ..
Секој ден си замислувам желби ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Уште неполн час, точно на полноќ, сите да погледнете во небо и да си помислите желба:)
Постои верување дека на полноќ помеѓу 18 и 19 јануари на богојавување, небото се отвара и секоја искрена желба се исполнувала...уште 45 минути:)
Се отвара небото и врне црнци и се дерат АЛАХУАКБААААААААААААААААААР
 

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
@corki :wavespinшто бараме овде жити бога:^) прочитај им ја љубовната сосојба, кој сингловача, кој ни родена мајка не го сакала(facepalm) абе овде станало форум за напуштени мажјаци(да не кажам несакани):zelen
:svirka
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,070
1,133
Еден млад мажјак тука е мнооогууу сакан, најсакан, ама не кажувам кој.
А и јас сум некако среќна денес.