Сакам да кажам/Сакам да прашам

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Со ова ни ја честиташ новата година?:))
хахаха...Ви посакувам многу успеси на сите полиња, многу љубов и весели безгрижни моменти, здравје и среќа вечни партнери да Ви бидат, солзи радосници и .....тоа што Вие си го пасакувате и сонувате да Ви се оствари(flower)
Благодарам за освоените трофеи, машала:)бајаги категории;)треба да ве почастам:)
Како и да е, оваа година помина оставајќи ми нажалост доживотни тажни спомени, болни сеќавања, но верувајте дека со Вас и форумов полесно ги пребродуваав и од овде црпев сила за да продолжам....нека ми простат сите што беа навредени од мене, простете ми на цинизмот и сарказмот, на исмејувањето и недоличноста, но тоа е, тоа е мојот жиг ....New_Years_Cat_Elias_Header22.gif
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Првата вечер беше фино, убаво поминавме горе долу ама втората беше надреална (party)

Пошто ме истролаа за втората вечер во пет после дванаесет виа смс, си останав во раскорак како Јиржи Дудек шо бранеше за Ливерпул, немаше многу опции транспортот не работи тоа време, нема време за договарање со други, роџаци си имаа договорено однапред а не чини чоек да се појавува непоканет.... и си останав со два пензионери, маж и жена на околу 80 години :D па ајде демек варена ракија се сомневам дека беше шпиритус и муабети за ` вријеме рата и порача`, се изнаслушав за разликите меѓу Милтон и Јанаки (првиот бил пофраер) за старио театар, некои роми и некои коњи и нешто кога дошол Тито во градот :kafe Немав шо да придонесам многу во тој муабет освен повремени климнувања со глава и општи изјави, среќа керозинот почна да делува и впечатокот дека ќе влезат партизани со патерици и пушка-крагуевка во собата почна да бледнее :D
 
Последна промена:

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Зошто да ме жалиш?
Баш беше вкусна вечерата. :)
Никој не го интересира што си јадел, колку си изел..туку колку ЛУдо и забавно си поминал??
Фала богу, секој ден јадеме и пиме, не ја чекаме новата година, ха!!!(ама сум брезобразна)