Сакам да кажам/Сакам да прашам

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,220
1,747
253
Зошто да ме жалиш?
Баш беше вкусна вечерата. :)
Никој не го интересира што си јадел, колку си изел..туку колку ЛУдо и забавно си поминал??
Фала богу, секој ден јадеме и пиме, не ја чекаме новата година, ха!!!(ама сум брезобразна)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,995
9,625
1,683
Normandy
Никој не го интересира што си јадел, колку си изел..туку колку ЛУдо и забавно си поминал??
Фала богу, секој ден јадеме и пиме, не ја чекаме новата година, ха!!!(ама сум брезобразна)
Брао за тебе :zelen
 
  • Like
Реакции: diva orhideja

Selene

Модератор
6 јуни 2012
719
1,867
1,103
Среќна Нова дечки, ви посакувам да имате убава и успешна година :)

Си правам ретроспектива низ годините како сум си врвела за Нова година и сфаќам колку сум сменета. До пред некоја година беа прославувања во дискотеки, лумпување цела ноќ, сум имала сила потоа уште 3-4 дена да туркам така... Годинава беше во домашно расположение, со разговор, добра храна и многу смеење. И некако поубаво ми е. Некако не чувствувам потреба да си доаѓам во 6 часот сабајле и потоа да го губам цел ден. А уште ја немам поминато првата половина од 20тите години:eek:D.

Како и да е, се надевам дека си поминавте убаво, се надевам на повеќе дружба во 2016:)
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,186
1,132
1,133
Си честитав ја на дρуга тема ама κо на бегање :D
Се најдобρо дечκи. Здρави, живи, весели, ρадосни .. И цела година насмеани :) Само убајни и она што лани не ви се исполна, а го саκавте... имате вρеме да го ρеализиρате.. теκ смо почели

Оваа година баш κаκо од поодамна што саκав..
Ρазговоρ, смиρено без да се замаρаш дали дома на мама пијана ќе наκапиш или таκсито ќе дојде пола саат поκасно, смеа, солзи.. Желби..
Се си беше на место само уште да си пиев јадена не ќе имаше човеκ κо мене :D
2015 ќе ја памтам κаκо најκатастρофална година .. κаκо што се затеρа од Фебρуаρ.. до κρај беше κρш..
Затоа годинава ќе се тρудиме да сме посмиρени, поρамнодушни, уште подобρи, повρедни..
Се дρуго само ќе си дојде ;)

А сега се чеκа...
Ииху . Нашата вистинсκа Нова Година 13-14 Јануаρи! Стаρа Нова Година! :zelen
(wave)
Ќа се баρџаме .. κиф κиф κиф
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
хахаха...Ви посакувам многу успеси на сите полиња, многу љубов и весели безгрижни моменти, здравје и среќа вечни партнери да Ви бидат, солзи радосници и .....тоа што Вие си го пасакувате и сонувате да Ви се оствари(flower)
Благодарам за освоените трофеи, машала:)бајаги категории;)треба да ве почастам:)
Како и да е, оваа година помина оставајќи ми нажалост доживотни тажни спомени, болни сеќавања, но верувајте дека со Вас и форумов полесно ги пребродуваав и од овде црпев сила за да продолжам....нека ми простат сите што беа навредени од мене, простете ми на цинизмот и сарказмот, на исмејувањето и недоличноста, но тоа е, тоа е мојот жиг ....Отвори ја прикачената датотека 26209
Благодарам
инаку прашав да видам дали си од Прилеп или не:DD
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Си постоеја едни наивни времиња во кои си ги сакав келтските балади :(
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Несоницо, јас веќе не те пцујам, не те вреѓам, ништо лошо не ти викам.
Навистина, иако е вака тешко да се поверува, после толку години тешки расправии јас вака смирено да ти се обратам, ама јас навистина те засакав. Без тебе животов немаше да ми биде сјебан како што ми е, ама во тоа е фората... ти го правиш животов ваков каков што си го сакам - во слоу емоушн.
Си те сакам јас тебе несоницо...
 
  • Like
Реакции: Prashina

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
692
1,103
Конечно македонски си симнав :igra:facepalm2 и СДК
трет ден со ред во 8:34 се будам(bravo)