Серии - Општи дискусии

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Да препорача некој добра комедија (серија, 20 - 25 мин епизода), а да не е ултра досадна ? Да не е френдс и дет 70с, биг бенг и 2 ипол м'же.
The IT Crowd. Бритиш хумор, 4 сезони, 24 епизоди. Ултра забавна. Една епизода изгледав и се пресмеав. На ред ми е за гледање цела.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Да препорача некој добра комедија (серија, 20 - 25 мин епизода), а да не е ултра досадна ? Да не е френдс и дет 70с, биг бенг и 2 ипол м'же.
New Girl, Don't trust the b**** in apartment 23, The Last Man on Earth
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
The IT Crowd. Бритиш хумор, 4 сезони, 24 епизоди. Ултра забавна. Една епизода изгледав и се пресмеав. На ред ми е за гледање цела.
Благодариме. Частам 10 казнени поени ако е добра серијата :rofl
Прво од америчкиве - Spin city бар дур играше J. Fox. Го даваа на А1 порано.
Од Британскиве, Црна Гуја, Монти Пајтон, Аљоаљо...
Moнти пајтон бе :D не е серија :p али океј фала. Аљоаљо не ми беше интересна кога ја гледав помал. Можеби сеа ќе ми биде. It'll be on the Queue :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
@/-\|o0(/-\|y|o$3

Brooklyn Nine - Nine

Отвори ја прикачената датотека 17767

Станува збор за група детективи во Њујорк, во која секој лик е различен со специфични смешни карактеристики. Cute sitcom.


Broad City

Отвори ја прикачената датотека 23538

Секојдневието на 2 откачени девојки од Њујорк. Значи, ги обожавам Аби и Илана! Толку се позитивно ментални што сериозно ме расположуваат кога ги гледам како се глупираат. Серијава има ептен чуден хумор, можда не е за сечиј вкус, но препорачувам да и пружите шанса. Претходно девојкиве снимале клипови за Central Comedy, а сега праат серија.

Почетокот на пилот епизодата.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Благодариме. Частам 10 казнени поени ако е добра серијата :rofl

Moнти пајтон бе :D не е серија :p али океј фала. Аљоаљо не ми беше интересна кога ја гледав помал. Можеби сеа ќе ми биде. It'll be on the Queue :D
Како мислиш не е серија Монти Пајтон? Ај гугни Monty Python's flying circus.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Io Sono

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
694
1,103
The Whispers почнав ама не ми се свиѓа. Bates Motel изгледав само пилотот, и дали пошто многу очекував некако ме разочара и некако ми дојде многу нападна, нез како да објаснам. Under the dome е више сајнс фикшн (не верувам дека би ме привлекла), 666 Park Avenue ќе ја видам, ако не е нешто налик Твистед и Вампирски дневници, ќе и дадам шанса.
Ама сакам ја нешо као Scream, Twisted, Eye candy, The Lying game ... :place
Али ајт, на 24 септември ми се враќа How to get away with murder (јеееј!) а на 22 септември почнува Scream Queens (нешто многу розово и лигаво ми се виде по трејлериве, али срц Ариана Гранде е таму (inlove) мора да се гледа па макар и да е најлоша серија на свет, а има и се шо тражим у једну серију: згодне цуре, мноо секс и мноо крв :)). Ако има друго нешо налик ово, пиши инбокс не се сТрами :zelen тагс: #teen, sex, murders, hot girls ...
epa 666 Park Avenue е поќе страшна, не е сајнс фикшн :) ОК, сега не е нешто кој знае шо (не ја продолжија) ама според мене требаше да продолжи ;) ајде ако најдам нешто секако си ОБАВЕСТЕН :)
Јас едвај ги чекам Scandal, The Blacklist, Scorpion, Grey's Anatomy, Arrow & How To Get Away With Murder :D
Mr. Robot секако ќе ја гледам, препорачана ми е од 100 души
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Да препорача некој добра комедија (серија, 20 - 25 мин епизода), а да не е ултра досадна ? Да не е френдс и дет 70с, биг бенг и 2 ипол м'же.
malcolm in the middle преку 10 пати ја имам гледано и секогаш ми е ко прв пат да ја гледам многу е добра :)

п.с. Каде се сокри темата за непреведени делови на форумот? :)
 
Последна промена: