Чет муабети (ти реков-ми рече)

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Батица шо ме советуваш после средно да правам освен да одам на факултет како треба да дадам 1800 денари за два потписи пошо така му чини на професорот и не сака да ми пиши оцена?

Еве кажи ми перспективни фирми каде можам да се вработам, имам трпение и би работел за ниска плата, но со унапредување во текот на годините. Платата да е нормална да имам за храна и нешто заштеда. Еве таа заштеда би ја искористил за да покренам кредит и да изградам куќа и да основам семејство и потоа здравје госпо ако сум доволно плоден јас и жената да основаме големо семејство од 3-4 деца да земаме таму надоместок (нели?!)? ММ?
Подобро вложи парите во нешто друго отколку во факултет макар што има у Велес , Штип и некој други градови се појавуваш на полагање само и положен си значи не ти ни барат знање. Мој совет е да сум сеа ја со овој памет наместо тие 700 евра само за партиципација и книги што ги фрлав на годишно ниво ќе си купев државни обврзници , а друг дел земјоделие ама не пипер и патлиџан и да чекаш дека од тоа ќе се збогатиш садиш работи кои не ти барат многу работа и специјални услови а имаш јака откупна цена почни од лешник,орев, бадем,соја,аронија и слично. Верувај дека ќе заработиш поише од што мислиш ако ти фаќа кликер ако не ќе си викаш да завршам факултет и да ме заебава некој за 9500.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Подобро вложи парите во нешто друго отколку во факултет макар што има у Велес , Штип и некој други градови се појавуваш на полагање само и положен си значи не ти ни барат знање. Мој совет е да сум сеа ја со овој памет наместо тие 700 евра само за партиципација и книги што ги фрлав на годишно ниво ќе си купев државни обврзници , а друг дел земјоделие ама не пипер и патлиџан и да чекаш дека од тоа ќе се збогатиш садиш работи кои не ти барат многу работа и специјални услови а имаш јака откупна цена почни од лешник,орев, бадем,соја,аронија и слично. Верувај дека ќе заработиш поише од што мислиш ако ти фаќа кликер ако не ќе си викаш да завршам факултет и да ме заебава некој за 9500.

Отсекогаш теоријата била успешна посебно во вакви банана држави.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Отсекогаш теоријата била успешна посебно во вакви банана држави.
Остај ти теорија од пракса ти кажувам со сопствен бизнис во бранша земјоделие само субвенции ми се 2000 евра па види сега ти , а и да не се субвенците пак немам зима имам сигурен пласман.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Остај ти теорија од пракса ти кажувам со сопствен бизнис во бранша земјоделие само субвенции ми се 2000 евра па види сега ти , а и да не се субвенците пак немам зима имам сигурен пласман.

as predicted...

http://forum.crnobelo.com/threads/Сакам-да-кажам-Сакам-да-прашам.4303/page-1055#post-319121

tumblr_ljxyle01Ov1qhxv80o1_400.gif
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence