Сакам да кажам/Сакам да прашам

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Не, ќе се дојде во ред кога политичарите ќе дознаат дека народот го има последниот збор и политичарите да се плашат од народот, а обратно (како што е моментално). :)

Освен.... ако татка ти не е вработен па зема 30к и овде ми продаваш бубрези.
Поише зимам зш сам си работам и независам од никого , а се занимавам со земјоделие и овоштарство така што не ме интересира ништо ниту па некој може да ме уценува сам си правам бизнис ич не ми чуе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Поише зимам зш сам си работам и независам од никого , а се занимавам со земјоделие и овоштарство така што не ме интересира ништо ниту па некој може да ме уценува сам си правам бизнис ич не ми чуе.

Субвенциичка ова она, ако не заврне ќе капне, трај си молчи си, слика од пастирот во дневна по можност...

Него разбрав дека Џорџ Сорос бил Ротшилд за сиромашни :rofl исто како што Миле Јединак е Фелаини за сиромашни...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Се зборува дека бил пронајден Трендо со укочена вилица :zelen
Изигруваше авангарда а во реалноста бил режимски кодош :rofl
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,796
1,153
29
Битола
Проклет нека е денот шо ја слушнав..ептен заразна ја преслушав хахаха а ништо не разбирам од песанва
 

MATEJA

Член со 30 казнени поени
29 мај 2014
280
247
353
kiser bou dobra ama i ja ne razbiram nis od neja a si ja pejam hhh
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Власта го активира сценариото за етнички срања. Иако одамна се знаеше дека тоа им е последна карта во ракавот, не очекував дека ќе биде толку брзо, мислев дека ќе поминат уште неколку години. Или ги фатило паника или парите се при крај.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Се јавуваат `загрижени` роџаци од дијаспора и наместо да слушнат што имаш да кажеш ти држат лекции околу моменталната ситуација, абе мамицата моронска, не не не и не ........не бе не е можно да сме ист род, срам ми е шо ве слушам ебаве токмаци, пуштете си го синчето и ќеркичето нека поживеат тука некое време
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Се јавуваат `загрижени` роџаци од дијаспора и наместо да слушнат што имаш да кажеш ти држат лекции околу моменталната ситуација, абе мамицата моронска, не не не и не ........не бе не е можно да сме ист род, срам ми е шо ве слушам ебаве токмаци, пуштете си го синчето и ќеркичето нека поживеат тука некое време
Патриоти со тетоважи од картата на „Македонија“, кои редовно купуваат ланчиња со букви за дечињата и зборат „Името не го давајте!“? Ми се гади од такви. Имав еднаш еден што појде Франција, се врати и ми го почна тој муабет и си станав од трпеза.