Предлози и прашања поврзани со функционалноста на форумот

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Може ако личноста има психички проблеми и е луда. Измислува приказни, а што е најинтересно сите и враќаат и си мислат дека ја зафркаваат. Или пак има некои викаат дека лаже а ваму ја прашуваат што и како прави и каде е. Глупости, луд народ.
По некое правило треба да се банира. Јас не навлегувам дали личноста изела кравјо или овчо сирење. Ниту пак би пратил модератор да провери. Значи форумов е бесплатен. Може да се регистрира кој сака. Ајде сега јас не пишувам и ќе му го дадам на братучед ми, нека се занимава. Ако вистина има две личности кои го користеле профилот, предлагам бан за постоечкиот (бидејќи опција бришење нема), и членот да си отвори наново профил каде што ќе се изразува.
Тоа и ја се прашуем мајке му.. Оти едно време банови летаа за тоа :/
Едно време.
 

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
116
59
1,028
34
Предлог да се средат потфорумите.
Во делот ТВ да се додадат еден дел за Сателитски телевизии каде ќе има теми за Дримбокс, Тотал тв и друго , еден дел каде ќе се сместат оператериве Maкс тв, Бум тв, Близу, Телекабел... и една за интернет телевизија каде ќе има тема исклучиво за споделување стримови, тема за прашања и одговори (како да се гледа тв преку интернет и др)

Така мислам дека ќе потикнеме да се регистрираат и задржуваат луѓе што се заинтересирани за телевизија.
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Предлог да се средат потфорумите.
Во делот ТВ да се додадат еден дел за Сателитски телевизии каде ќе има теми за Дримбокс, Тотал тв и друго , еден дел каде ќе се сместат оператериве Maкс тв, Бум тв, Близу, Телекабел... и една за интернет телевизија каде ќе има тема исклучиво за споделување стримови, тема за прашања и одговори (како да се гледа тв преку интернет и др)

Така мислам дека ќе потикнеме да се регистрираат и задржуваат луѓе што се заинтересирани за телевизија.
Абе сè е тоа убаво, убав предлог имаш, ама во подфорум за интернет телевизија тешко дека ќе има над 10 теми. Истото важи и за сателитските телевизии.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Абе сè е тоа убаво, убав предлог имаш, ама во подфорум за интернет телевизија тешко дека ќе има над 10 теми. Истото важи и за сателитските телевизии.
И 10 се многу, 5 дали ќе има. Едноставно нема членови кои би се замарале со стримови ниту па некој има што гледа нешто на стрим. Ете тема за МаксТв има и што? Ништо, си стои така. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ditto+Maker

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Дај нека се отвори подфорум Политика и да си се изнакажеме што ни лежи на душа :zelen а и ќе се развие дискусија. Не би требало да се тепаме, нема милион членови па да има глупави мислења. :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Абе демек забранета е. Јас не знам што има лошо во дискутирање политика се` додека не се почне со партиска политика и ширење партиски пропаганди.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki and Altaïr

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Абе демек забранета е. Јас не знам што има лошо во дискутирање политика се` додека не се почне со партиска политика и ширење партиски пропаганди.
Требаше одамна да има тема за политика, се разбира да не биде за партиски препукувања ама ете за бомбите на Заев на пр.и нивното делување на актуелнава влада можевме мирно да разглабаме.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ај ако не да си отвориме тема и кога ќе видат дека нема ништо страшно ќе ни ја остават. :)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
И јас лично сум за, единствено правило околу политика е, цитирам: „Црнобело форум“ нема да толерира политички теми и ставови кои директно или индиректно значат негирање на македонската нација, јазик и самобитност.
Ама сите тие теми веќе ги има - има тема околу тоа кое ни е потеклото, има тема за јазикот. Дупка во закон. :D
Не е споменато да не смее да се начнува било што околу политика. Дури секој на своја одговорност си пишува без да премине во црвените се подобри од плавите или ти си/не си Македонец што ги неќеш моиве, и дури нема лични навреди, не гледам зашто би немало.
Само би помогнало за поголема раздвиженост. (think)