Чет муабети (ти реков-ми рече)

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ова со уникатните подароци ми е ептен јако. Ако подариш саат ондак си плагијат, ако ја однесеш цурата у кафиќ и му кажеш на келнерот да донесе ружа ондак си уникат. Ако купиш парфем ондак нема да трае, ако однесеш книга ќе трае иако веројатно еднаш ќе ја прочита и после ќе збира прашина. Ако купиш поклон за 10 мин. ондак не си посветил внимание и поклонот позеленува од срам па цурата одма ќе те открие, а ако купуваш поклон една недела ондак почнува да сија као жена во најплодни денови.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ова со уникатните подароци ми е ептен јако. Ако подариш саат ондак си плагијат, ако ја однесеш цурата у кафиќ и му кажеш на келнерот да донесе ружа ондак си уникат. Ако купиш парфем ондак нема да трае, ако однесеш книга ќе трае иако веројатно еднаш ќе ја прочита и после ќе збира прашина. Ако купиш поклон за 10 мин. ондак не си посветил внимание и поклонот позеленува од срам па цурата одма ќе те открие, а ако купуваш поклон една недела ондак почнува да сија као жена во најплодни денови.

Тој типот на темата напишал `не чита книги` :rofl може дислексија да има...

Најдобра тактика е да се заборави роденденот или годишнината и мирна глава... а и оној Хомер Симпсон беше фраер кога и поклонуваше на Марџ топки за куглање, знаеше дека таа не сака куглање и дека куглата ќе остане за него :kafe
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
И препорачливо е црната ружа да се даде пред порти, за да се доведе целата суштина на оригиналноста :p

Најдобро е да се остави ружата со соодветно писменце пред порти, да се звони и да се избега, со тоа се додава на мистериозност и роматика, проблем е ако отвори татко и или мајка и :^)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and Saladin

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Најдобро е да се остави ружата со соодветно писменце пред порти, да се звони и да се избега, со тоа се додава на мистериозност и роматика, проблем е ако отвори татко и или мајка и :^)
или ако не успее да стаса од вратата од кучето во дворот.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Ова со уникатните подароци ми е ептен јако. Ако подариш саат ондак си плагијат, ако ја однесеш цурата у кафиќ и му кажеш на келнерот да донесе ружа ондак си уникат. Ако купиш парфем ондак нема да трае, ако однесеш книга ќе трае иако веројатно еднаш ќе ја прочита и после ќе збира прашина. Ако купиш поклон за 10 мин. ондак не си посветил внимание и поклонот позеленува од срам па цурата одма ќе те открие, а ако купуваш поклон една недела ондак почнува да сија као жена во најплодни денови.
NEDAVAJ TAKVI IDEJI. SAAT NESE DAVA PO6TO TOA NOSI LO6A SREJKA PO6TO NAVODNO GO ODBROJUVA VREMETO I ZNA4I BAKSUS DEKA KE RASKINETE!!!1!
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Ова секташиве се ќе направат само да ја спомнат црна ружа (think)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and JaMi

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Црно вино, црне очи, све је црно...око мене...

Опа, ноќ е.