Фитнес - прашања, одговори, заблуди, совети, мотивација...

Колку пати неделно вежбате?

  • Еднаш неделно

    Гласови: 8 6.8%
  • 3-5 пати неделно

    Гласови: 62 52.5%
  • Секој ден во неделата

    Гласови: 28 23.7%
  • Не вежбаам воопшто

    Гласови: 20 16.9%

  • Вкупно гласале
    118

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Ааа гледам сите почнувате да вежбате и да се храните ко што треба :)
Отсега и јас ..Нова Година..нова Елена до лето . :)
Одлично! Вистинско време е да започнеш сега за на лето да дојде до израз твојата трансформација т.е. „Новата Елена„ ;)
Посетувај ја темата редовно се мотивираме :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Elena

Elena

Истакнат Член
14 февруари 2012
155
169
343
Home.
Одлично! Вистинско време е да започнеш сега за на лето да дојде до израз твојата трансформација т.е. „Новата Елена„ ;)
Посетувај ја темата редовно се мотивираме :D
Морааа !!! Не дека сум нешто дебела..јас сум спортист! :) Ама мора да се зачува формата на бицепсите и листовите :D Само стомачни ми фалат :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Морааа !!! Не дека сум нешто дебела..јас сум спортист! :) Ама мора да се зачува формата на бицепсите и листовите :D Само стомачни ми фалат :D

Стомачните ги има само треба да дојде до нивна дефинираност, а до лето ќе биде ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Elena

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
734233_478380672213953_1024871625_n.jpg



И уште нешто, овие двајца имаат иста висина и исто тежат, но како што може да видите и сами не излгедаат исто ;)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
три до пет пута недељно , а некад и поише : )
Трајче брат, иам запалење на целу фигуру Haha восочна фигура сам ја
Какфи спартански склекови сам праија овија днови, тфрд сам како ... тфрд мускул : ) jaoo кој добар осеќај е кд га осеќаш сфако мускулче куде ти се развива и запалени ефекти ти избива
Склекови сс едну ногу нагоре брат, скроз горе да пуца кичкма. јако...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Сара.13 and Trajche

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
три до пет пута недељно , а некад и поише : )
Трајче брат, иам запалење на целу фигуру Haha восочна фигура сам ја
Какфи спартански склекови сам праија овија днови, тфрд сам како ... тфрд мускул : ) jaoo кој добар осеќај е кд га осеќаш сфако мускулче куде ти се развива и запалени ефекти ти избива
Склекови сс едну ногу нагоре брат, скроз горе да пуца кичкма. јако...

Чим има воспаление значи си обработил одлично, а тоа болдираното јас многу пати го кажувам, нема подобро чувство од тоа да бидеш во форма, да го чувствуваш секој твој мускул и бидеш тврд ко камен :)
Продолжи да вежбаш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Сакам да прашам нешто...
За дефиниција на стомачните ама само за стомачни значи за ниту еден друг дел од телово, кои вежби се најдобри и имаат најбрз ефект?и дали би требало да има некој посебен третман во смисла на исхрана конкретно за стомачни?
Го повикувам Trajche доколку може да ми одговори :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Сакам да прашам нешто...
За дефиниција на стомачните ама само за стомачни значи за ниту еден друг дел од телово, кои вежби се најдобри и имаат најбрз ефект?и дали би требало да има некој посебен третман во смисла на исхрана конкретно за стомачни?
Го повикувам Trajche доколку може да ми одговори :)

Значи вака, да разјасниме некои работи. Ние во цело тело имаме масни наслаги, кога ги губиме се губат од цело тело поедеднакво, нема вежби за губење масни наслаби на одредени делово од телото, масните наслаги се топат само со кардио вежби (лента за трчање, орбитрек, степер, и тн) И секако последното твое прашање во врска со исхраната тоа ти е 70% од постигнување на својата цел, значи исхрана го диктира темпото дали ке качуваме масни наслаги или намалуваме. Тренингот си е само тренинг од 1 саат, а наредните 23 часа се работи на дефеницијата (соодветна исхрана, добар сон)
Слободно прашај уште нешто, ако не е јасно :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Сара.13

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Сакам да прашам нешто...
За дефиниција на стомачните ама само за стомачни значи за ниту еден друг дел од телово, кои вежби се најдобри и имаат најбрз ефект?и дали би требало да има некој посебен третман во смисла на исхрана конкретно за стомачни?
Го повикувам Trajche доколку може да ми одговори :)
Само трчање, ништо друго...ама редовно и што повеќе во километража.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Сара.13

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Значи вака, да разјасниме некои работи. Ние во цело тело имаме масни наслаги, кога ги губиме се губат од цело тело поедеднакво, нема вежби за губење масни наслаби на одредени делово од телото, масните наслаги се топат само со кардио вежби (лента за трчање, орбитрек, степер, и тн) И секако последното твое прашање во врска со исхраната тоа ти е 70% од постигнување на својата цел, значи исхрана го диктира темпото дали ке качуваме масни наслаги или намалуваме. Тренингот си е само тренинг од 1 саат, а наредните 23 часа се работи на дефеницијата (соодветна исхрана, добар сон)
Слободно прашај уште нешто, ако не е јасно :)

Океј значи топам масни наслаги и се тоа, е сега ги стопувам али што после тоа? или во меѓувреме паралелно со топењето со вежби и се дефинираат стомачните?
и да, за исхраната, може нешто накратко како би требало да изгледа таа исхрана за дефиниција?
извини што те замарам олку али стварно ме интересира :)