Фитнес - прашања, одговори, заблуди, совети, мотивација...

Колку пати неделно вежбате?

  • Еднаш неделно

    Гласови: 8 6.8%
  • 3-5 пати неделно

    Гласови: 62 52.5%
  • Секој ден во неделата

    Гласови: 28 23.7%
  • Не вежбаам воопшто

    Гласови: 20 16.9%

  • Вкупно гласале
    118

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Летото кога ќе излезете на плажа ќе посакате да сте вежбале зимата, затоа почнете СЕГА! :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hkakashi and Gemini

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Летото кога ќе излезете на плажа ќе посакате да сте вежбале зимата, затоа почнете СЕГА! :)
почнавме со вежбање него некаде те прочитав си имал рецепт за да бидеме повисоки ако не ти е тешко да ми го кажеш ?
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
:rolleyes: Ја ќу за пола сат,нејќу ск :p hh
Пааа дневно праи сигурно имзеѓу 50 и 100 склекови, чат пат прау кд ми текне, пред едење, ретко ги броју...
прау ги заебано за груди сс руке ептен раширени, прау ги и за бицепси тија такфи сс споени руке
стомачни ме мрзииииии брат, али затој прау другу вежбу за стомаче, вибрира ми као најјака играчка од Валијант, тресе се снага
али завфрстуе се не да не : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Сите кога почнуваат во теретана најпрво гледат да го променат надворешниот изглед и тоа го имаат како примарна цел, но не е така.
Надворешниот изглед и неговата промена е скундарна придобивка. Со помош на тежински тренинг, со правилен начин на исхрана, не само што ќе се промени надворешниот изглед туку доаѓа до подобрување на кардио вакскуларниот и респиратонисиот систем на вашиот организам - ќе бидете поздрави. Тоа е фак кој е научно докажан. Ќе биде поотпорни на болести, зголемувајќи го имунитетот, ќе го намалете стресот, вашите коски ќе станат поцврсти и вашата крв ќе стане поздрава.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Календарски изминува уште една година колку - толку успеша имаше и добри и лоши работи во неа, но овој пост ќе се оддолжи во врска со вежбањето токму во оваа тема приближно 200 одговори и 3000 прегледи, каде што дефинитивно изминатава година бев најактивен. На некој начин се надевам дека на некој му помогнам во разрешување на некоја заблуда, се надевам дека некој се измотивира и започна да вежба и влезе во форма, имаше доста информации од корист, некој ќе ги искористи сега - некој покасно, како и да е ќе останам и во 2013 активен на темава, да ве мотивирам на некој начин, а и да ви помогнам во постигнувањето на вашата цел. Да се потрудиме 2013 да ја направиме најуспешна. Време е да почнете за вашата промена - СЕГА.

Исто така им благодарам на сите кои ја следат темата и се интересираат за правилниот начин на вежбање и правилната исхрана.

Поздрав форумџии (hug)
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Изминатава 2012 само 2 пати пиев алкохол, еднаш беше летото значи пред 6 месеци, 1 чаша вино, а и синоќа исто така испив 250 мл вино, горе-долу скоро ме фати, ако испиев повеќе ќе се направев сигурно дрво. Но денес кога се разбудив, толку ми беше тешко и само вода пијам од сабајле, па не разбирам како има некои коои пијат секој викенд и се правам лом пијани. Ту, ту, ту...2013, можеби ќе има шанса да се напијам, но не верувам, сепак не ми треба алкохол :)
 

Elena

Истакнат Член
14 февруари 2012
155
169
343
Home.
Ааа гледам сите почнувате да вежбате и да се храните ко што треба :)
Отсега и јас ..Нова Година..нова Елена до лето . :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche