1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

X Factor Adria (втора сезона)

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Makedonec, 21 јануари 2015.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Според мене, глув си. Врска си немаат од пеење, и точно е дека се разголени, мислат дека така ќе поминат. На што личи тоа, не им е ли срам така да се облекуваат. Значи во кое било музичко шоу мора да има некои вакви дрољести кои мислат дека со голотија ќе поминуваат, а тоа што врска си немаат од пеење не е битно.
  Баш ми е мило што не продолжија.
   
 2. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Ова е најверојатно мојот последен пост на темава. Не ми се верува :place
  Предобри беа. Растурија со песната на Abba. Илија тотално ја уништи песната на Рибек а сепак остана. Не е фер. Сега дефинитивно не гледам повеќе Х Фактор.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Анџелините ми изненадија пријатно, според мене најдобри беа вчера
  Ива добро ја изведе песната со оглед на тоа колку ,силен, вокал е:D
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Жељко го потврди мојот аргумент...уствари како најстручен од жирито даде изјава: би сакал да пеам како тебе...со други зборови човекот сака да биде тенор кој пее толку високо како Боби, а не баритон што не може да ја достигне таа висина.
   
  На MATEJA му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Одличен е
   
  На The_Mayor му/ѝ се допаѓа ова.
 6. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Најдобриот женски вокал во шоуто испадна, катастрофално.
   
 7. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,203
  Допаѓања:
  2,278
  Овој Боби не пееше уште ко дете по нашиве музички емисии?

  А Давид како појава ми е баш ко некој шанско-португалски актер, ко од серија да го извадиле :) ама гласот затоа му е врв
   
  #167 escape, 1 јуни 2015
  Последна промена: 1 јуни 2015
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Само мене ме нервира Давид?
   
 9. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Боби мислам дека до сега на две шоуа се натпреваруваше, сними неколку песни но народов некако не е заинтересиран за наша музика

  Мене горе доле сите ми беа добри не би издвоил некој како лош, но онаа Нина ми е омилена и од глас и од изглед
  @Давор ?
   
 10. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  На претходната страна напишав дел од кариерата на Боби.
  Давид е тежок аматер врска нема од пеење, а тоа што се занесува пред камери станува се поантипатичен.
  Македонците слушаат се, само не и македонска музика...племето е такво, во генот сме такви.

  Нина е само секси и симпатична, а фалшира на секоја песна...зајди зајди ја исфалшира повеќе и од таа евровизиската.
  Врвни пејачи се сите во групата од Масимо (тие што се , и тие што испаднаа)... од кај Жељко, Магдалена е добра, кај Ковач, Боби е одличен, а другите се просечни и подпросечни. Како група овие 9 контролс се интересни но не и добри пејачи.
  Убаво викаат жирито..добро бе дали гласачите имаат уши, дали слушаат кој како пее?
  Јелена беше убедливо најдобрата и само та заслужуваше победа на ова шоу.
   
  На MATEJA му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: