1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

X Factor Adria (втора сезона)

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Makedonec, 21 јануари 2015.

 1. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,196
  Допаѓања:
  2,270
  Ја Боби по нашиве емисии го знам уште како дете, а зашто на хфактор кажаа дека има 25 години кога човекот нема ни 23?
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  @Давор помина тоа време кога икс фактор од оваа сезона беше досаден, сега е многу интересно
  Вчерашниот настап на Давид ме воодушеви, може беше и најдобар
  инаку што станало со гласот на Елена Ристеска?
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Давид излезе а имаше многу полоши од него О.О
  Боби ме воодушеви со неговиот настап и мислам дека заслужува кога ќе се врати кај нас да има многу поголема кариера и повеќе обожаватели од пред да се пријави на икс фактор
   
  На corki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Ептен кратко ќе трае овој Х Фактор, минатиот беше многу интересен и доста подолго време траеше.
  Како победници ги гледам Аднан и Тарик, втор Амел, а трет Боби.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Се уште не се знае кој ќе биде победник, шансите за победа на Аднан и Тарик се еднакви на шансите на Амел, а според мене Амел многу добро пее
  Боби заслужува победа но лани победи Македонец па не верувам дека и оваа година ќе дозволат да победи некој Македонец
   
  На Ditto+Maker и Kisserboy им се допаѓа ова.
 6. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  И јас не верувам дека ќе победи оваа година Македонец, поради тоа што лани победи Кајмакоски. Аднан и Тарик не ми се допаѓаат во последно време, некако ми станаа одбивни. Според досегашните случувања, очекувам Амел да победи, но ќе видиме.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Многу тежок избор за тоа кој да победи. Сите се добри посебно ми се допадна настапот на Амел и на машките групи.
  Боби добар беше но можеше и многу подобро, некако како да не даде се од себе.
  Интересно ќе биде додека го прогласат победникот
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Каде си бре Makedonec да искоментираме заедно...Боби е цар, фантазија..браво за детето.На Македонија не и многу ако победи уште еднаш...колку сум возбудена!!! Колку си ја сакам државава кога имаме со кого да се гордееме...сега мојава возбуда не може ни оутридерон да ми ја расипе......ваууууууууууууу...Јелена беше баш како за прв ден лето облечена,дал купачи или за на трапез точка во циркус....ајде да видиме како ке биде,држиме палци..
   
 9. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Дајгоспод да победи нашиот Боби, но нешто во мене вели дека тоа ќе биде Амел
  Епа дај господ да грешам :D
  Ќе видиме за неколку минути..
   
 10. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Можеби требаше Боби да згрми со некоја друга песна за крај но сепак вокално ми е подобар од Амел.Ајде веке нека заврши гласањево......
   

Сподели: