X Factor Adria (втора сезона)

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Иначе читаш ли коментари на фејсбук? Што му е на девојчињава у Македонија? Полуделе скроз на скроз, човече!
Анџелините биле вакви, накви, разголени... што беа разголени жити мене кога Нина со подвезиците изгледаше поневкусно од нив! Ниту им се гледаше ни цицка, ни газ... стварно не сфаќам како тоа биле голи. Па жирито се палело не знам ти што, е добро де, демек они не се палат на Аднан и Тарик и 9control? Не ми е јасно зошто се сеуште во игра кога отпејаа катастрофа.
Една па напишала ако отишле Анџелините у финале ќе се убиела :rolleyes:
Според мене, Анџелините се најдоброто нешто останато во Х фактор.
Според мене, глув си. Врска си немаат од пеење, и точно е дека се разголени, мислат дека така ќе поминат. На што личи тоа, не им е ли срам така да се облекуваат. Значи во кое било музичко шоу мора да има некои вакви дрољести кои мислат дека со голотија ќе поминуваат, а тоа што врска си немаат од пеење не е битно.
Баш ми е мило што не продолжија.
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Ова е најверојатно мојот последен пост на темава. Не ми се верува :place
Предобри беа. Растурија со песната на Abba. Илија тотално ја уништи песната на Рибек а сепак остана. Не е фер. Сега дефинитивно не гледам повеќе Х Фактор.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Анџелините ми изненадија пријатно, според мене најдобри беа вчера
Ива добро ја изведе песната со оглед на тоа колку ,силен, вокал е:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Мене многу ме иритираат искомплексирани жири комисија како Ковач, што не и се свиѓа изведба на пејач кој ја пеел на концерти каде се аплаудира и вреднува уметноста а не шабанаријата...како тенор Боби што може да испее на толку висока скала Ковач не може ни да се искачи
Жељко го потврди мојот аргумент...уствари како најстручен од жирито даде изјава: би сакал да пеам како тебе...со други зборови човекот сака да биде тенор кој пее толку високо како Боби, а не баритон што не може да ја достигне таа висина.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Овој Боби не пееше уште ко дете по нашиве музички емисии?

А Давид како појава ми е баш ко некој шанско-португалски актер, ко од серија да го извадиле :) ама гласот затоа му е врв
 
Последна промена:

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Овој Боби не пееше уште ко дете по нашиве музички емисии?

А Давид како појава ми е баш ко некој шанско-португалски актер, ко од серија да го извадиле :) ама гласот затоа му е врв
Боби мислам дека до сега на две шоуа се натпреваруваше, сними неколку песни но народов некако не е заинтересиран за наша музика

Мене горе доле сите ми беа добри не би издвоил некој како лош, но онаа Нина ми е омилена и од глас и од изглед
@Давор ?
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Овој Боби не пееше уште ко дете по нашиве музички емисии?

А Давид како појава ми е баш ко некој шанско-португалски актер, ко од серија да го извадиле :) ама гласот затоа му е врв
На претходната страна напишав дел од кариерата на Боби.
Давид е тежок аматер врска нема од пеење, а тоа што се занесува пред камери станува се поантипатичен.
Боби мислам дека до сега на две шоуа се натпреваруваше, сними неколку песни но народов некако не е заинтересиран за наша музика

Мене горе доле сите ми беа добри не би издвоил некој како лош, но онаа Нина ми е омилена и од глас и од изглед
@Давор ?
Македонците слушаат се, само не и македонска музика...племето е такво, во генот сме такви.

Нина е само секси и симпатична, а фалшира на секоја песна...зајди зајди ја исфалшира повеќе и од таа евровизиската.
Врвни пејачи се сите во групата од Масимо (тие што се , и тие што испаднаа)... од кај Жељко, Магдалена е добра, кај Ковач, Боби е одличен, а другите се просечни и подпросечни. Како група овие 9 контролс се интересни но не и добри пејачи.
Убаво викаат жирито..добро бе дали гласачите имаат уши, дали слушаат кој како пее?
Јелена беше убедливо најдобрата и само та заслужуваше победа на ова шоу.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA