Uefa Champions League 2014/15

Кој ќе биде шампион?

  • Барселона

    Гласови: 0 0.0%
  • Баерн Минхен

    Гласови: 0 0.0%
  • Челзи

    Гласови: 0 0.0%
  • Арсенал

    Гласови: 0 0.0%
  • Борусија Дортмунд

    Гласови: 0 0.0%

  • Вкупно гласале
    3
  • Poll closed .

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Немаше стрим од Нотингем, зирнав нешто Селтик имаше еден стрим и тој никаков :banghead
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Годинава типувам на Минхен. Утре Барса рутински против Сити, Дортмунд после позитивните резултати во бундеслига имаат помал притисок и ништо чудно да одлепат 3+ против Јувентус.
Епа одлепија 3+!
:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
За неколку сезони и онака учеството на англиски екипи во еврокупови ќе биде ради реда :)
Which is good. Најдобро би било целосно да ги баталат непотребно хајпнатите такмичења на континентот. Сериозно не знам зошто би се такмичеле со турски, португалски или австриски екипи, која е потребата...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ај бе дечки немојте со овие муабети.

Најсериозно не ме интересираат ЛШ и ЛЕ надвор од утакмици на ПЛ тимови таму а и тоа не секогаш, онака... Арсенал пошто ми е симпатичен го пратев и таму, а не знам зошто би гледал рапид виена-наполи, спартак москва-валенсија или било што од тој калибар, па и овие сега шо играат, ни на крај памет не ми е да гледам атлетико-баер или некој сличен ужас... иако сето тоа е субјективно, поради Ла Манш :)
Ти би барал стримови за бешикташ-псв ? :D
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Најсериозно не ме интересираат ЛШ и ЛЕ надвор од утакмици на ПЛ тимови таму а и тоа не секогаш, онака... Арсенал пошто ми е симпатичен го пратев и таму, а не знам зошто би гледал рапид виена-наполи, спартак москва-валенсија или било што од тој калибар, па и овие сега шо играат, ни на крај памет не ми е да гледам атлетико-баер или некој сличен ужас... иако сето тоа е субјективно, поради Ла Манш :)
Ти би барал стримови за бешикташ-псв ? :D

Не, ама баш би сакал да го гледам Јунајтед надвор од лигата, каде ги земаше рутински утакмиците и 1-2 и 2-1... да покажи нешто повеќе против други шампиони од други лиги, попознати лиги претпочитав. :D
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Не, ама баш би сакал да го гледам Јунајтед надвор од лигата, каде ги земаше рутински утакмиците и 1-2 и 2-1... да покажи нешто повеќе против други шампиони од други лиги, попознати лиги претпочитав. :D

Тоа ок ама помина тоа време и тешко да се врати, види ги цифрите поназад кои се во игра, испаѓање од ПЛ е навистина трагично и може да доведе до колапс на клуб... испаѓање од ЛШ значи само мал сетбек... испаѓање од ЕЛ значи многу малку ако и тоа :)
Подобро Свонси да го тепаат него некојси Баер како тогаш со Мојс.
Не е се` до парите ете Мурињо го зеде Лига Купот ама таму игра со клубови кои имаат `тежина`, стари и нови ривали.... што не може да се каже за утакмици против спортинг лисабон или бриж... кој е мотивот тука...:^)
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Тоа ок ама помина тоа време и тешко да се врати, види ги цифрите поназад кои се во игра, испаѓање од ПЛ е навистина трагично и може да доведе до колапс на клуб... испаѓање од ЛШ значи само мал сетбек... испаѓање од ЕЛ значи многу малку ако и тоа :)
Подобро Свонси да го тепаат него некојси Баер како тогаш со Мојс.
Не е се` до парите ете Мурињо го зеде Лига Купот ама таму игра со клубови кои имаат `тежина`, стари и нови ривали.... што не може да се каже за утакмици против спортинг лисабон или бриж... кој е мотивот тука...:^)

Да, на почеток е досадно знаеш како на нивоа идеш, освен ако не се ептен баксуз па да се паднеш во група каде имаш 2ца сериозни и добро скоцкани екипи. Си поминуваш фино-поштено групата и после веќе начекуваш некој посериозен противник, освен некој летач ко Монако и некоја таква да ти се падни, па...

Инаку интересно е за мерење ташлаци, ќе излезиш на балкано кај 8 часот после победата во финале и му викаше, комшииииииии Премиер лига си гази, она твојана мизерија е.