Premier League 2017/18 (FA Cup, Carabao cup, Championship)

Кој ќе освои титула?

 • Тотенхем

  Votes: 0 0.0%
 • Некој друг, ќе наведам во одговор

  Votes: 0 0.0%

 • Total voters
  9

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,271
1,183
Disco
Se nadevam so totenhem, united kje se "preporodi" i kje si prodolzi so nizata na pobedi od minimalni 1-0, 0-1. Pozz!
Тотнем се во страшна форма, полни со самодоверба, има да ве газат :kafe Е сеа Мурињо ќе игра некој бункер па можен е и бод...

Инаку Арсенал во продолженија тепа со Норич и избегна бламажа дома во ЛК, Норич водеше и имаа 2 100% шанси за 0-2 и адио, ама стигна казна преку дебитантот некакво 17 годишно детиште Н`кетиа кој даде два гола. По правило, Арсенал секогаш победува во продолженија, едноставно нели, имаат повеќе кондиција од било кој тим, можеби и затоа многу повреди, тешки кондициски тренинзи :unsure
 
 • Like
Реакции: existence

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,271
1,183
Disco
Тотнем утре без Харија Кејна на Олд Трафорд, Арсенал вс. Свонси на СК4 ако се уклучат ако не стримови :mad: Ливерпул после дебаклот на Вембли игра дома со Хадерсфилд и некако чудно човек не е сигурен дека нема да загубат пар бодови и против нив :unsure

Арсенал со Вест Хем во 1/4 ф. од ЛК, чеканите напраиле пресврт од 2-0 до 2-3 на Вембли против Тотнем, и во ПЛ беше утакмичиште иако со обратен исход (2-3 на Олимпик стејдиум) нажалост не гледам како Билиќ би останал до полусезона, иако фура класичен старовремски бритиш стил на игра некако нема резултати, дали беше до Паје само блесокот :unsure

Венгер треба да им даде повеќе шанси на Вилшер (2 асистенции вс. Евертон за 10 мин. играње) и овој Н`Кетиа, се гледа дека малиот го има фудбалот во нозе, ајде Арсене покажи дека сеуште го имаш моџото за пронаоѓање млади таленти :kafe

Англија утре игра финале на СП У-17 со Шпанија, а пред некое време го освоија СП У-20 и беа финале на ЕП У-21, пред тоа освоија ЕП У-17 и У-19... само нешто не верувам дека јуниорските и кадетските такмичења се нешто меродавни, теоретски Англија има неверојатен потенцијал, практично колку од тие младинци ќе добиваат шанса во ПЛ е големо прашање.
Афричките земји често освојуваа младински СП ама џабе...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,271
1,183
Disco
Англија светски шампион на У-17, 5-2 вс.Шпанија пресврт после 0-2.

Голот на Жиру против Кристал Палас прогласен од Фифа за гол на сезоната ВО СВЕТОТ :frantic

Совршена контра од пред свој шеснаесетник и совршен скорпион кик и пречка гол.

Фудбалот како игра достигнува ново дно преку начинот на игра на М.Ј. и чирот Мурињо. Бескрајна досада, убиствена монотонија и мачнина се карактеристиките кои ги красат игрите на М.Ј. со директните конкуренти без разлика на резултатот. Така и денес. Би било одлично за фудбалот како спорт Мурињо да падне во отворена шахта. Фино си беше таму во Италија, Шпанија, што му требаше да се враќа на островот.

Арсенал со пресврт против Свонси, Колашинац излегува јак трансфер, покрај тоа што бил донесен за 0 фунти, игра одлично, по негова страна не проаѓа никој а во напад е екстремно добар, денес гол и асистенција...а имаше и една опака пета до Санчез кој подоцна нормално ја упропасти акцијата.
Наредна е против М.Сити, ќе има отворен фудбал и игра на гол повеќе :pusi
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
si gazime leka poleka. da se nadevame deka kje kiksni negde city so pomalive klub4inja i to e, pl titula kaj chika murinjo i brendot United.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Англија светски шампион на У-17, 5-2 вс.Шпанија пресврт после 0-2.

Голот на Жиру против Кристал Палас прогласен од Фифа за гол на сезоната ВО СВЕТОТ :frantic

Совршена контра од пред свој шеснаесетник и совршен скорпион кик и пречка гол.

Фудбалот како игра достигнува ново дно преку начинот на игра на М.Ј. и чирот Мурињо. Бескрајна досада, убиствена монотонија и мачнина се карактеристиките кои ги красат игрите на М.Ј. со директните конкуренти без разлика на резултатот. Така и денес. Би било одлично за фудбалот како спорт Мурињо да падне во отворена шахта. Фино си беше таму во Италија, Шпанија, што му требаше да се враќа на островот.

Арсенал со пресврт против Свонси, Колашинац излегува јак трансфер, покрај тоа што бил донесен за 0 фунти, игра одлично, по негова страна не проаѓа никој а во напад е екстремно добар, денес гол и асистенција...а имаше и една опака пета до Санчез кој подоцна нормално ја упропасти акцијата.
Наредна е против М.Сити, ќе има отворен фудбал и игра на гол повеќе :pusi
Добар гол беше тоа лани од Жиру. Познавајќи го како игра ова му е ко да добил три лотарии истовремено :D Уште цел живот да пробува нема да може да го повтори тој потег.
Хозе озбилно не знам што му требаше да се врати во Англија. Лестер со Раниери играа деструктивен фудбал ама ваков очобол ко Хозе не може да се оправда со клубови ко Челси и Јунајтед. Да ги гледам Стоук, Хадерсфилд, Брајтон, Вотфорд и слични екипи да играат деструктивно и да препуштаат посед за да начекаат контра ајде некако ќе оправдам поради слаб буџет и поради технички способности (што пак се сведува на слаб буџет) ама богати клубови јок. Meanwhile од сината страна на Манчестер се истурија голови давајќи играјќи тотален фудбал.

Арсенал топло-ладно пак, ќе изгубат па ќе одиграат ептен јако дисциплинирано, па додека ги пофалиш потоп.
Оној дегенот од Вотфорд, Дини, не знам до кога ќе го толерираат од ФА. Таква идиотштина на терен одамна немало.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,271
1,183
Disco
si gazime leka poleka. da se nadevame deka kje kiksni negde city so pomalive klub4inja i to e, pl titula kaj chika murinjo i brendot United.
Да само ако не умре од досада дел од публиката на Олд Трафорд и нема да ја дочекаат титулата :kafe ееее во времињата на Кол, Јорк, Бекс, Гигс, Кантона каков фудбал паѓаше а сеа се среќни ако им издржи бункерот на Енфилд (:|

Добар гол беше тоа лани од Жиру. Познавајќи го како игра ова му е ко да добил три лотарии истовремено :D Уште цел живот да пробува нема да може да го повтори тој потег.
Хозе озбилно не знам што му требаше да се врати во Англија. Лестер со Раниери играа деструктивен фудбал ама ваков очобол ко Хозе не може да се оправда со клубови ко Челси и Јунајтед. Да ги гледам Стоук, Хадерсфилд, Брајтон, Вотфорд и слични екипи да играат деструктивно и да препуштаат посед за да начекаат контра ајде некако ќе оправдам поради слаб буџет и поради технички способности (што пак се сведува на слаб буџет) ама богати клубови јок. Meanwhile од сината страна на Манчестер се истурија голови давајќи играјќи тотален фудбал.

Арсенал топло-ладно пак, ќе изгубат па ќе одиграат ептен јако дисциплинирано, па додека ги пофалиш потоп.
Оној дегенот од Вотфорд, Дини, не знам до кога ќе го толерираат од ФА. Таква идиотштина на терен одамна немало.
Тотнем нешто почнаа да стануваат сериозни, го растуриле Реал а нареден ден вториот состав на Арсенал си поигрува со реномето на клубот ццц, ај ќе видиме баш со Сити овој пат составот е спремен, одморен, нема нешто повреди и суспензии, немаат оправдање за во недела, на гол повеќе :p

Стоук троа се смени после Пјулис, Хјуз не е од тој тип менаџери, сега ВБА е екипата, све месари и копачи.
Некои муабети имаше дека МОЈС :wavespin ќе се враќал на Гудисон Парк :frantic
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
jas pocnuvam da gubam nervi i zaspivam na sred natprevar, posto em dosaden fudbal em ne ni odi vo prilog.

Najvaznata pricina poradi koja bi se izbrkal Murinjo e deka mu gi ispolnija site baranjata na transferi, i seushte ne sme konkurenti za titula (seriozni), znaci e nesposoben vekje nekolku godini igra mnogu glup fudbal koj ne mu nosi rezultati.

Za zhal leka poleka ce se prefrlam na ligi kade se igra vistinski fudbal i od ljubov, a ne brendiran klub i peralnica za pari. Za nekoe vreme ce gledam bolivija, argentina ili pak portugalsko ce pocnam...
 
 • Like
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,271
1,183
Disco
More like London Stadium (sun) Барем пак е во ПЛ. :sreken
Не смее ПЛ да биде лишена од привилегијата да го има Мојс, иако може требаше да се врати во единствениот клуб со кој имаше какви-такви успеси :kafe
Чемпионшип изгледа ќе има уште два лондонски клуба догодина :zelen
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,271
1,183
Disco
Арсенал го уништи Тотнем (inlove)
Тоа беше Др.Џекил издание на терен. Веќе во наредното коло сепак се очекува да излезе Хајд и да загуби од Барнли :unsure
Ок еден гол беше од чист офсајд ама и без тоа беа подобри, она што судиите го одзедоа вс. Сити го вратија вс. Тотнем...

Мојс стартуваше со пораз. Зарем некој се сомневаше во тоа :sreken
 
 • Like
Реакции: existence