Pokémon GO!

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,762
788
1,133
Skopje
Морам да кажам без никој да се навреди, место девојките да симнат некој дечко од сепаре или од дома по скали надоле па да прошетаат и да се развие некоја комуникација и повеќе од тоа ,а машката популација да се фокусира на контакт со жена ,а не со Покемон . :facepalm2:svirka:cool:
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Девојките во дваесетите, се сомневам дека се многу заразени со играва. А за помалите е супер, баш братучетка ми ми кажа дека другарките нејзини нон стоп зборувале за дечковци лапање и слично, од кога почнале да играат покемон се смириле малку. Така да, подобро да игра покемон него ли да се е*е на 15 години.
Што се однесува до машки, не значи дека ако некој игра покемон не чарнува ништо, имам другар што игра покемон па се обложувам дека врти женски повеќе отколку некои овде кои мудруваат. Некој го помислил можеби истото токму баш за тебе, наместо да брка женски седи по форуми?
Секој со тоа што му причинува задоволство :zelen Ако некој му претставува задоволство да брка покемони, нека си брка. Јас ќе го искористам тоа време за да читнам некоја книга. А верувајте исто е, и јас цел ден расипувам очи за учење факс и читање рандом книжулиња, и тој ако е до тој степен заразен.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,762
788
1,133
Skopje
Така е затупен сум и јас како вас , само што јас работам ,а кој сака може се да каже нели , една е вистината ;)
Кажав општо дека паметот им е повеќе во тоа на некој и запоставуваат се друго ,нормално со исклучоци ..
Сега ако сакаш паметен да се правиш да не пишуваме , да се правиме паметни ;)
Нормално дека за мали деца е до негде коректно мада јас никогаш не би му дал да игра ,секој за себе нели , кој што сака си прави во животот па не може да му наметнуваме ,само различно гледање на работите или приближно исто
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,658
5,740
1,153
Чеда грешни, со демони си имате работа :zelen

 
  • Like
Реакции: existence

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
:patos Попов е луд, она за кладилниците кога го слушнав се прснав од смеење.
Ти људи сунца не гледају данима. :patos:patos
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,270
1,183
Disco
А која е разликата меѓу покемон, дигимон и драгонбол?