1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Pokémon GO!

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Solstice, 8 јули 2016.

 1. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,202
  Допаѓања:
  2,277
  Ако успее играва да го уништи Facebook почнувам да ја играм со се двете раце :D
   
 2. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,749
  Допаѓања:
  769
  Морам да кажам без никој да се навреди, место девојките да симнат некој дечко од сепаре или од дома по скали надоле па да прошетаат и да се развие некоја комуникација и повеќе од тоа ,а машката популација да се фокусира на контакт со жена ,а не со Покемон . :facepalm2:svirka:cool:
   
 3. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Девојките во дваесетите, се сомневам дека се многу заразени со играва. А за помалите е супер, баш братучетка ми ми кажа дека другарките нејзини нон стоп зборувале за дечковци лапање и слично, од кога почнале да играат покемон се смириле малку. Така да, подобро да игра покемон него ли да се е*е на 15 години.
  Што се однесува до машки, не значи дека ако некој игра покемон не чарнува ништо, имам другар што игра покемон па се обложувам дека врти женски повеќе отколку некои овде кои мудруваат. Некој го помислил можеби истото токму баш за тебе, наместо да брка женски седи по форуми?
  Секој со тоа што му причинува задоволство :zelen Ако некој му претставува задоволство да брка покемони, нека си брка. Јас ќе го искористам тоа време за да читнам некоја книга. А верувајте исто е, и јас цел ден расипувам очи за учење факс и читање рандом книжулиња, и тој ако е до тој степен заразен.
   
 4. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,749
  Допаѓања:
  769
  Така е затупен сум и јас како вас , само што јас работам ,а кој сака може се да каже нели , една е вистината ;)
  Кажав општо дека паметот им е повеќе во тоа на некој и запоставуваат се друго ,нормално со исклучоци ..
  Сега ако сакаш паметен да се правиш да не пишуваме , да се правиме паметни ;)
  Нормално дека за мали деца е до негде коректно мада јас никогаш не би му дал да игра ,секој за себе нели , кој што сака си прави во животот па не може да му наметнуваме ,само различно гледање на работите или приближно исто
   
 5. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,640
  Допаѓања:
  5,718
  Чеда грешни, со демони си имате работа :zelen

   
  На existence му/ѝ се допаѓа ова.
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Вода скупа прескупа, хероин лош никакав :biggrin
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 7. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,640
  Допаѓања:
  5,718
  Аминн!!!:biggrin
   
  На existence му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  :patos Попов е луд, она за кладилниците кога го слушнав се прснав од смеење.
  Ти људи сунца не гледају данима. :patos:patos
   
 9. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  “Не мом-Поќе“
  Јода
   
 10. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  А која е разликата меѓу покемон, дигимон и драгонбол?
   

Сподели: