1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Pokémon GO!

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Solstice, 8 јули 2016.

 1. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  13645300_10208372019852388_4958756613406995958_n.jpg 13669713_10208373326565055_762190020112051921_n.jpg
   
  На escape, Lizbeth и misterija им се допаѓа ова.
 2. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  Полуде светот полуууудеееееееее..отиде јабана се живо и диво..:facepalm2

  pokemongo-616x391.jpg
   
  На Aristokrat и Lizbeth им се допаѓа ова.
 3. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Ко демек не беше полуден светот, па сега баш полуде после играва.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  ku-xlarge.gif
   
  На Lizbeth му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
 7. Lightning strike

  Lightning strike Нов член

  Зачленет на:
  4 јули 2016
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  5
  Не планирам да ја инсталирам, голема глупост според мене. Што ќе идам ко ретардирана и со телефон у рака покемони ќе барам. :patos:facepalm2
   
 8. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Баш после играва сите ретардирани станаа. Дека иначе сите паметни беа пред тоа и не одеа со телефоните во рака.
   
 9. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Ја па викам ќе најдам некој "ретардиран" ко мене тука, вие све пораснати и ментално стабилни :D
   
 10. Angel-Alessandra99

  Angel-Alessandra99 Староседелец

  Зачленет на:
  2 јули 2015
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  43
   
  На misterija му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: