1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Pokémon GO!

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Solstice, 8 јули 2016.

 1. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Pokémon GO! е нова AR(Augmented Reality) игра за Android и iOS. Играчите ја имаат улогата на Покемон тренери, шетаат и фаќаат покемони, се борат со нив, ги тренираат и се разменуваат со нив. Тоа што е интересно во оваа игра е што го тера играчот покемоните да ги бара во реалниот свет(Не знам колку сте запознаени со Ingress, игра од истиот developer т.е Niantic Labs, механиката е малтене иста).  Играта сеуште не е пуштена во Европа, но на интернет веќе има .apk фајл од играта и многу играчи од Европа веќе почнаа со нивните собирања.
   
 2. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Псајдак во поке-топка ? I don't think so.
  Мислам дека играта може да е опасна по живот. Ќе пишувале казни ако зборуваш на телефон, а си на пешачки премин, зошто така ти се скренувало вниманието, епа со ова ептен ќе ти се скрени, јас ако земам да го играм ќе се опседнам, зошто ептен сум фанатик за покемони. Мислам дека играта кога ќе може да ја играмена сопствените телефони, ќе ми го загрози животот и ќе пцујам и ќе се нервирам, but I'll catch'em all.
   
 3. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Ако имаш Андроид, веќе може да ја играш. А за загрозување живот, реално и така цело време буљаме у телефоните, вака бар имаме и повод и опомена да пазиме повеќе.
   
 4. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  З а р а з а!
  На мои години излегов ноќеска да барам покемони!
  Утрово ја деинсталирав.
   
  На Big Berta и Altaïr им се допаѓа ова.
 5. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Се мислам дали да ја инсталирам. Седевме на кафе преѓе другар ми трчаше од кафич надвор, си мислевме се случило нешто и се враќа вика добро е го фатив. His life is over... lol
   
 6. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Како играте кога кај нас ја нема уште? На Google Play вика не може да се инсталира.
   
 7. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Преку ова ја спуштив јас.
   
 8. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  971
  Дали ти се допаѓа играта и дали вреди да се игра, според тебе ?
   
 9. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Играта е интересна, не стигнав да се тепам со непријателски покемон, ама не е игра која би сакал да ја играм долго време, како што пример би сакал да имам време да ја играм Империја...
   
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Ее ама со Империја треба дома да седиш, а со ова ќе земеш со кола навечер ќе бркаш покемони. :zelen
   

Сподели: