New York City (Њујорк)

Dolphine

Истакнат Член
25 јуни 2012
304
302
63
Прекрасен град кој се надевам дека ќе го посетам еден ден. Во првите на листата на неостварени желби :D

New-York-City-Lights-Wallpaper.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara and WomanInRed

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
(inlove)
Еве ви и некои сликички лајф :sreken
Познатата една и единствена Wall Street :cool:
290241_2751588032728_139902218_o.jpg
Medison Square garden... Салата на New York Knicks
302076_2548861884830_2093823837_n.jpg
Time Square always full...
303166_2657303630181_176532169_n.jpg
Hard Rock cafe
303832_2548862484845_1098140186_n.jpg
M&M the best of the best :gladen
305396_2548869245014_1837898578_n.jpg
Топката што на нова година се спушта до доле па пак се крева до горе и свети вo сите можни бои...прајслес
303924_2548870525046_1526423127_n.jpg
320532_2548867324966_1110997326_n.jpg
321252_2548874725151_1210717130_n.jpg
338136_2751530471289_1433737294_o.jpg
 

red dragon

Староседелец
27 март 2013
140
129
643
35

Бев во њујорк ако имам шанса пак би одел ке ставам некои + сликички да ја надополнам trouble :)