MMORPG

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,413
1,536
1,133
28
Почнав пред саат време некаде да ја играм RaiderZ и инстант се заразив. Одлична графика,мапите се предобри,а и класата Berserker(најчесто играм тепачи) е одлична. Играта зафаќа 8 GB,бара минимум 1 гигабајт рам меморија,512 графичка и Пентиум 3.0 процесор. Интересното во играта е што не е point-to-click,туку играчот сам си ја прави акцијата со напади каде сака,што значи имате директна контрола врз карактерот. Има 4 класи,Berserker,Defender,Cleric и Sorcerer.
Eве како изгледа играта:

 
  • Like
Реакции: Nightmare_f

EmilijaS

Староседелец
20 јануари 2016
65
39
1,028
24
Порано играв мноооогу вакви игри. Неодамна кај дечко ми ја отворив WoW, страв ми е да ја почнам, после од дома нема да излезам.
Играв помали форми на MMORPG порано како Blade Wars, кога беше сосема нова ја почнав ова игра и кога имаше повеќе луѓе. Лошо е шо те условува да играш со другите луѓе за да можиш некои работи да ги поминиш, неможи сам и затоа за брзо време изгуби на популарсност и после тоа остана како доста лоша игра.
А најмногу сум ја играла War of the Immortals. Таа ми остана како една од омилените игри и во секој момент ако пак ја ставам, пак ќе се осудам дома да седам по цел ден и да играм. Омилена класа ми беше duelist. Исто така, пишуваше дека е MMORPG, - Star Trek Online. И неа ја играв релативно многу еден период, навистина многу ми се допадна.
Брачед ми многу играше Conquer, ми предложи и јас да играм, се обидов ама ете, неможев да се прилагодам на таа игра, сериозно не знам зошто.
Сега летото кога ќе се ослободам малку од обврски сакам да ја почнам WoW зошто ако ја почнам сега ќе немам иднина :D