1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ex-YU музика

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Y1K991, 12 мај 2012.

 1. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
   
  На Bibi@, JaMi и Taa Sum.. им се допаѓа ова.
 2. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
   
  На Bibi@, violetmoon, JaMi и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809

   
  На violetmoon, Martin_MKD и JaMi им се допаѓа ова.
 4. Selene

  Selene Модератор

  Зачленет на:
  6 јуни 2012
  Мислења:
  719
  Допаѓања:
  1,867
  Кога некој ќе ме праша дали ми се допаѓа, веднаш на памет ми паѓа тежок турбофолк и ми иде нагон за повраќање. Тоа Ѕвезде Гранда и тие таквите срања од шоу да сум некој фактор во Македонија ќе забранам да се гледаат и слушаат. Што убавина видоја луѓево во иди док си млад, главобоља од вина а нигде аспирина не ми е јасно.

  Сепак, вистинската квалитетна музика ја почитувам, има предобри песни, песни од постарите времиња, песни на претходните генерации кои се нешто преубаво. Посебно старите ЈУ хитови се прекрасни, нема кој нема спомени од нив:)

  Но затоа што темата не е ЈУ, туку е Српска музика, не ги коментирам нив.
  Моја Једина веќе сте ја ставиле, таа е најубава според мене
  И оваа

  Овај Марчело е ѕвер невиден!
   
  На Хоуп*, Avona Vi, Gemini и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. Taa Sum..

  Taa Sum.. Староседелец

  Зачленет на:
  17 април 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  444
   
  На Scars и JaMi им се допаѓа ова.
 6. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078

   
  На Martin_MKD, Taa Sum.. и JaMi им се допаѓа ова.
 7. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Извинете ама морам да интервенирам - Не треба да се поистоветува ЈУ музиката со српска музика! Групите од калибарот на Црвена јабука и Прљаво казалиште се од Босна , Хрватска НЕ од Србија! Има посебна тема за Југословенска музика.
   
  На Anakin, foREVer, melpomena и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,838
  Допаѓања:
  6,527
  Рибља Чорба е закон...а другиве Цецовци, Жељковци,Кебовци и Мирко и Славко и Драган Вучич (шитовина) вие да си ги слушате.
   
  На Taa Sum.., Mila Kunis и Gemini им се допаѓа ова.
 9. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  И стварно на анкетата не знам што да одговорам.
  Има стварно пресупер балади, ама и има и прекатастрофални песни....
   
 10. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
   
  На Ice_Man, Taa Sum.. и The_Mayor им се допаѓа ова.

Сподели: