Ex-YU музика

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Бијело Дугме - Парни Ваљак - Плави Оркестар. (inlove)
Бев на концерт од првиве две групи, уште на од третиве да одам и раат ќе ми е душата. :giggle
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Bijelo dugme ми се омилени, најчесто ЈУ слушам вечерно време или некој да свири во парк или на трибини, мераци.

Еве некои песни кои многи сакам, од Бијело Дугме не објавувам- во друга тема имам ставано од нив.

 
  • Like
Реакции: Martin_MKD and 9gagger