1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ex-YU музика

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Y1K991, 12 мај 2012.

 1. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Бијело Дугме - Парни Ваљак - Плави Оркестар. (inlove)
  Бев на концерт од првиве две групи, уште на од третиве да одам и раат ќе ми е душата. :giggle
   
  На Bibi@ и Ночной охотник им се допаѓа ова.
 2. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Bijelo dugme ми се омилени, најчесто ЈУ слушам вечерно време или некој да свири во парк или на трибини, мераци.

  Еве некои песни кои многи сакам, од Бијело Дугме не објавувам- во друга тема имам ставано од нив.

   
  На Martin_MKD и 9gagger им се допаѓа ова.
 3. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  5 more, не може повеќе од 5 во еден пост.  Има и други, но во наредна прилика другите.
   
  На Bibi@, 9gagger и WomanInRed им се допаѓа ова.
 4. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Neki To Vole Vruce. Имаат добри песничиња.   
 5. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Здравко Чолич има многу добри песни.   
  На Bibi@ и Ночной охотник им се допаѓа ова.
 6. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Еве и други од Здравко, преубави песни...  :biggrin
   
  На Bibi@ и WomanInRed им се допаѓа ова.
 7. Faith

  Faith Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  65
 8. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  На Scars и Gemini им се допаѓа ова.
 9. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Taa Sum..

  Taa Sum.. Староседелец

  Зачленет на:
  17 април 2012
  Мислења:
  233
  Допаѓања:
  444

  Слушам секаква музика,српската музика ја сакам ама песнава посебно :)
   
  На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: