1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ex-YU музика

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Y1K991, 12 мај 2012.

 1. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  Музика од просторот на поранешна Југославија
  Листа на дел од групите и изведувачи:

  • Bijelo Dugme
  • Crvena Jabuka
  • YU grupa
  • Smak
  • Parni Valjak
  • Atomsko Sklonište
  • Leb i Sol
  • Galija
  • Divlje jagode
  • Riblja Čorba
  • Generacija 5
  • Kerber
  • Osvajači
  • Zabranjeno Pušenje
  • Psihomodo Pop
  • Idoli
  • Azra
  • Električni Orgazam
  • Film
  • Bajaga i Instruktori
  • Zana
  • Đorđe Balašević
  • Gibonni
  • Oliver Dragojević
  • Zdravko Čolić
  Хитови од тоа време (според мене) :

   
  На Bibi@, The Tramp, jovanKH2O и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Ана-Каренина

  Ана-Каренина Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  998
  Допаѓања:
  1,749

  Има преубави Ex Ju песни, ако почнам да ставам линкови, кај ми е крајот?:giggle
   
  На Bibi@, The Tramp, Nightmare_f и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  затоа има ограничување :) 5 линкови во мислење :)
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809


  Колку ги има човек да не може да се одлучи... Штета што денес музикава на овие простори е (puke):sreken
   
  На Bibi@, The Tramp, WomanInRed и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Ана-Каренина

  Ана-Каренина Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  998
  Допаѓања:
  1,749
  Зборот ми беше дека не можам да се одлучам кои песни ми се омилени ете гледаме дека и копчињата( бело дугме) сум ги заборавила и дивлје јагоде.
  Морам уште оваа песна
   
  На Caci, 048 и Luckky им се допаѓа ова.
 6. jovanKH2O

  jovanKH2O Староседелец

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  82
   
  На Bibi@ и Luckky им се допаѓа ова.
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Од тоа време ги слушам
  • ЕКВ
  • Атомско Склониште
  • Корни група
  • Шарло Акробата
  • Пекиншка патка
  и уште по некој бенд така ако сум заслушал. Другиве бендови со бои во имињата ми се ептен заникаде. Краделе музика, ќе сменат текст и само некои љубовни срцепарателни веносечачки правеле што воопшто не ме бендисува и затоа не ги слушам.
   
 8. 9gagger

  9gagger Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 април 2012
  Мислења:
  112
  Допаѓања:
  155
 9. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  ајјј најмногу ги сакам тие групи, тие песни.. (inlove) многу ми е мака што веќе добар дел од нив се распаднати... :confused: инаку како најубави песни не би можела да издвојам бидејќи се премногу... ќе треба цел ден да изгубам :giggle ама еве да не биде без песна постот, еве ги песните што не поминува ден без нив, а да не ги слушнам :D

   
 10. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  нема подобра музика од екс ју....посебно ми се драги екс ју баладите(inlove)
  од сите набројани групи....единствено не сум стигнала да ги слушам Smak другите ми се сите познати...и можам да кажам дека поголемиот дел од мојот живот им го посветив токму на овие групи(inlove)

  п.с. ако почнам да објавувам песни...ќе им нема крај :)
   

Сподели: