1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Conquer Online 2.0

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Apocalypse, 21 септември 2012.

 1. Coci8

  Coci8 Староседелец

  Зачленет на:
  26 април 2013
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  55
  Па сите од Македонија играат на тој сервер
   
 2. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Има баеги на Pluto,Sunshine што беше полн со дечки од Драчево,и Turquoise :)
   
 3. Coci8

  Coci8 Староседелец

  Зачленет на:
  26 април 2013
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  55
  не сум знаел
   
 4. Kanasai

  Kanasai Полноправен Член

  Зачленет на:
  8 мај 2013
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  19
  Wonders-GreatWall Пола на серверот се македонци !
   
 5. VanHelsing

  VanHelsing Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 октомври 2013
  Мислења:
  72
  Допаѓања:
  58
  Уште си играм :biggrin GreatWall
   
 6. Jack123

  Jack123 Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јули 2016
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  8
  Порано пред 6 години бев многу заразен од ова игра значи цел ден на пц заради ова игра ама повеќе играв на приватни сервери не на 2.0 ако игра сега некој на 2.0 онлајн нека ми пиши
   

Сподели: