1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

1 телевизија (1tv.mk)

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Marcello, 22 март 2018.

 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Па баш А1 ги пробија турските серии и први почнаа да носат серии од таму. После сите видоа дека тоа пали и изнакупија триста турски серии.
  @Marcello Ацо не е нешто посебно како новинар ама ипак има тежина, не е исто да стои Кабранов како главен уредник и некој од новиве со по максимум 3 години стаж. Било кој од политичарите да ги викне на интервју и дебата ќе дојдат (освен лицето Н.Г.), ако утре му треба ротација на тимот има авторитет да ја направи и слични работи. Мене не ми е толку лоша телевизијата, нормално не очекувам уште веднаш да биде нешто ко А1 во најдобри времиња.
   
 2. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  И мене не ми е лоша телевизијава ама треба доста работа, ова што покажаа досега е просечно. ТВ Нова која пропаѓа моментално уште од старт технички и визуелно покажа доста повеќе. Боки јас мислам има пари и блиска е со сегашнава владеачка партија па можеше уште од старт ова да го направи на доста повисоко ниво а не рециклажа од она што останало во објектот на Томато.

  Друго мора да поработаат на говорот, не се внимава се збори како им дојде а литературно многу малку.
   
  #22 Marcello, 18 април 2018
  Последна промена: 18 април 2018
 3. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Најактивен член

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,694
  Јас го гледав отварањето и не ми изгледаше лошо телевизијата ама не беше ни којзнае што. Се надевам ќе има некоја серија убава и нешто поинакво од другите телевизии.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  Таман си помислил нешто поиинакво можеби ќе понудат и ете го Сашо Ордановски да не трујат со политиката заедно на чело со уредникот Ацо Кабранов.

  Јас разбирам дека треба политика ама премногу веќе наназад неколку години не отруја и ни ги полнат главите се повеќе и повеќе. Човек не може да си ја олади главата од таа политика.

  А пак во шоу биз делот такви глупи и клише прилози како од времето на А1 Ексклузив, Бекстејџ, Зоки Фаци поставуваат . Прилог во кој ја прашуваат фолк пеачкана Велевска нешто за секс и за килограми и ја снимаат како вежба.

  Аман до кога со овие прашања ?
   
 5. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  Почнуваат со серии.

  Тhe Bridge - Мостот почнува на 07.05 понеделник 19 и 45. Го земале Јово Брамс да им чита промо. Јово Брамс е доста познат по неговиот глас во многу македонски реклами.

  Оваа серија скоро ја емитуваше и МРТ 1.
   
 6. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  Ја гледа некој телевизијава тука од форумов ? Гледам ретко се коментираат теми за телевизија. Моментално имаат доста новости. Ново студио, нов концепт, водители плус вработија во телевизијава па тука се Александар Чомовски, Борјан Јовановски, Сашо Ордановски... Почнаа да се емитуваат и на Телекабел.

  Од 01.10 понеделник во 20:30 часот почнува руската историска Екатерина или како што е насловот на телевизијава 1тв Екатерина Велика. Ова ќе биде интересно да се погледне.
  [​IMG]
   
 7. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Некад им гледам клипови на јутуб. Може Сергеј е интересен, но мислам малку е претерано да плука јавно луѓе од инста, секако освен ако тие тоа не го дозволиле.
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  Meне Сергеј ми е претерано малку со критикувањето. Разбирам на моменти глуми, пука балони, се потресува, паѓа во несвести, божем се јавува на мерлинка, Бритни, Анџелина Џоли за да биде интересно за гледање ама сепак мене не ми е интересно и премногу ми е глупирање сето тоа. Наместо да каже што се нечини и што треба да се поправи, каде е грешката, па пример да дава поклони ваучери за шминкање, фризер, облека, да даде прилози направени за познатите модни креатори и ред други совети за шминка, за облекување он се глупира во програма во живо.
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
 9. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,178
  Допаѓања:
  2,240
  Имав добро мислење за Боки се додека не си ја направи телевизијава.
  Ко да му умрела циганката за фалење па мора сам да си се фали...
  Тој човек мислев дека е интелигентна паметна личност, али всушност е само еден егоист. Да чека да се крене доволно прашина за да почне да помага и после истото тоа да го промовира преку неговата телевизија не е ни хуманост ни помош ни ништо. Една нула која ни со нула не може да се помножи!
  Тотално се разочарав од тој лик, а тој па лигавиот ич не сакам ни да го коментирам, мислиш на клупа е со другарките па озборува и то ти е емисија еј срамота.
   

Сподели: