1 телевизија (1tv.mk) | Црнобело Форум

1 телевизија (1tv.mk)

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
110
52
1,028
31
Мене програмата и тимот на водители ми се доста непрофи. Водителите што ги ставиле се како за на мтм.
На Шутел и Едо сигурно има подобри водители од овие на 1 тв поготово тој што им е во Студио 1 целиот е збунет, со чудни движења, тикови..

Единствено сега ми се допаѓа што има филмови и се посветува и дава почит кон македонската музика.

Баш ме интересира како ќе биде емисијата на Тијана, Вечер со Тијана.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
На Шутел и Едо сигурно има подобри водители од овие на 1 тв поготово тој што им е во Студио 1 целиот е збунет, со чудни движења, тикови..

Единствено сега ми се допаѓа што има филмови и се посветува и дава почит кон македонската музика.

Баш ме интересира како ќе биде емисијата на Тијана, Вечер со Тијана.
Треба да направат интересни емисии, како што беа оние на Боки 13 на поранешната А1. Има да им рипне гледаноста одма.
 

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
110
52
1,028
31
Треба да направат интересни емисии, како што беа оние на Боки 13 на поранешната А1. Има да им рипне гледаноста одма.
На Боки веќе не му е тој филмот он се повлече од медиумите и шоу бизнисот, сега е бизнисмен во сенка и ретко се појавува во медиуми.

Ќе има емисија со Тијана некоја вечерна со разговори и музика каде ќе вика гости од Екс ју државиве и од Македонија. Нешто како што имаа Сител со Жаре Бербер.

Нас сепак ни требаат повеќе македонска продукција серии, лиценцирани квизови и лиценцирани талент музички шоуа. Македонија има таленти за глума и пеење и тоа треба да се искористи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
На Боки веќе не му е тој филмот он се повлече од медиумите и шоу бизнисот, сега е бизнисмен во сенка и ретко се појавува во медиуми.

Ќе има емисија со Тијана некоја вечерна со разговори и музика каде ќе вика гости од Екс ју државиве и од Македонија. Нешто како што имаа Сител со Жаре Бербер.

Нас сепак ни требаат повеќе македонска продукција серии, лиценцирани квизови и лиценцирани талент музички шоуа. Македонија има таленти за глума и пеење и тоа треба да се искористи.
Кога би го земале Македонски идол на нивна телевизија топ работа би завршиле.
 

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
110
52
1,028
31
Кога би го земале Македонски идол на нивна телевизија топ работа би завршиле.
Само да има кој да се грижи после за тие што ќе влезат во завршна фаза.

Првиот победник Кико од Идол кој го организираше А1 заврши како газда на кафана и свирки има чат пат а се проба и во Србија на Икс Фактор. Сега веќе и го снема од медиумите.

Другите исто гураа додека имаше кој да им дава "подршка" и потоа ги снема од медиумите па и од музиката.

Повеќето пак крајниот спас во талентот со пеењето го гледаат во Ѕвезде Гранд бидејќи знаат таму ако влезат во финале ќе имаат поголема подршка од продукцијата а ќе бидат и барани по свирки, концерти, свадби, крштевки и поголема е шансата за повеќе да им се дигне цената од настапи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,436
9,143
1,683
Кушкундалево
Јас колку што знам телевизијава не е планирана отпрвин ни да биде по оператори туку договорите се склучени после пуштањето и кога согледаа дека имаат голема гледаност. Нормално, почеток е и немаат исполнета програма и треба да им се даде малку време да си направат добра екипа и програма. Кабранов е добар уредник, долго време е во тие води и сигурно има доволно тежина за да ги направи првите чекори на нова телевизија. Со тек на време ќе се исфилтрира квалитетот и телевизијата ќе си биде тоа што сите очекуваме. Ќе откупат некоја лиценца за спортски натпревари, малку музика, некое филмче, вести, дебатни емисии и доволно е за да се потполни неделна програма.
 

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
110
52
1,028
31
Кабранов како новинар е безвезе.

Туку телевизијава се отвори баш период кога многу новинари и водители со искуство веќе си имаат работа по други телевизии но сепак доаѓа и лето па тогаш повеќето од тие новинари и водители одат на одмори нивни проекти се на пауза и тогаш можно е д се направат трансфери за во есен да улета некој во 1тв.

Јас го очекувам ова.
 
Последна промена:

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
To be real, после А1 се е телевизија во покушај :D
 

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
110
52
1,028
31
Кога се појави А1 и постоеше тогаш немаше толку развиен интернет, не знаевме за торенти, за некого единствен начин за гледање филм беше телевизијата и неколкуте тогашни канали, бидејќи не беше толку развиен интернетот голема забава ни беше седење пред телевизорот. Тоа што ќе ни сервираа телевизиите (во случајов А1) се гледаше и затоа тоа време А1 беше гледана а тука би ја ставил и МРТ.

Денес со еден до два клика си до достапност на милион тв канали ,милион филмови, серии и емисии од светот, информации добиваме на ден по 20тина и повеќе дури во час и минута. Можеби ова се причините денес да нема кај нас толку јака програмски македонска телевизија.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Кога се појави А1 и постоеше тогаш немаше толку развиен интернет, не знаевме за торенти, за некого единствен начин за гледање филм беше телевизијата и неколкуте тогашни канали, бидејќи не беше толку развиен интернетот голема забава ни беше седење пред телевизорот. Тоа што ќе ни сервираа телевизиите (во случајов А1) се гледаше и затоа тоа време А1 беше гледана а тука би ја ставил и МРТ.

Денес со еден до два клика си до достапност на милион тв канали ,милион филмови, серии и емисии од светот, информации добиваме на ден по 20тина и повеќе дури во час и минута. Можеби ова се причините денес да нема кај нас толку јака програмски македонска телевизија.
Тргни го гледањето на филмовите и сериите, зошто такви филмови о онака сега на тв нема :D На а1 гледавме филмови и серии и тоа квалитет, дрцата цртани филмови со македонски превод што е многу битно, а не ко денес турски серии каде се некој се убива или умира и без цензура наменето за сите гледачи. На а1 имаше емисии од забавен карактер, нешто што нема на другите телевизии. Ова пинкови ѕвездици, грандовци, карасевда, само вистина, се тешко смече.