1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

1 телевизија (1tv.mk)

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Marcello, 22 март 2018.

 1. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  [​IMG]
  Од 29.3 2018 со програма во 19 часот започнува новата телевизија 1 тв за кој повеќе портали ја најавија како враќање на А1.

  Телевизијата е на Бојан Јовановски познат како Боки 13.

  Засега екипата ја сочинуваат неколку познати и не толку познати личности.
  Ацо Кабранов, Гордана Дувњак, Христијан Стојчески, Анета Кочишки, Жарко Димовски, Наташа Мешковска, Петар Цветковски, Тијана Дапчевиќ, Васко Спасоски, Кирил Ефремовски, Александра Филиповска, Дамјан Варошлија, Влатко Чаловски, Христијан Баневски..

  Главен и одговорен уредник е Ацо Кабранов.​

  Првично во порталите беше најавувана како интернет телевизија за одма по некоја недела да се најави како национална која ќе може да се гледа низ цела Македонија.
  Телевизијата ќе биде сместена во просториите на Томато продукција.

  Официјален веб портал
  1tv.mk​
   
  На Makedonec и incule им се допаѓа ова.
 2. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Многу сум среќна,стварно конечно, време беше
   
 3. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  За почеток програмата ќе биде повеќе информативна политика, шоу бизнис, спорт, економија, утринска програма понатака ќе почне да се проширува и на други содржини филмови, серии. Само не очекувајте нешто што беше А1. А1 успеа затоа што тоа време немаше развиено интернет толку брз и неограничен во државава, немаше како сега на еден клик секојдневно пристап до сите филмови и серии достапни за гледање преку интернет. Повеќе се чекаше тоа што ќе пуштат на телевизија па затоа и гледана беше А1.

  Би требало да ја има на Телеком МaxTV, Vip, Neotv и можеби уште некој други тв оператори.
   
  #3 Marcello, 24 март 2018
  Последна промена: 24 март 2018
  На incule му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  Вчера вечерта се отвори телевизијава имаше и пренос од свеченото отварање. За неколку дена ќе биде достапна на Vip, Telekom MaxTV, Neotel, Total tv EON.
  Засега гледајте ја на сајтот 1tv.mk
   
 5. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Само мене не ми ја отвара преку сајтот?
   
 6. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  Ја има на Макс тв Телеком и после неколку недели гледање можам да констатирам дека не е лош концептот на програмата но има доста пропусти, глупости, технички и визуелно како на брзање направено само што побрзо да почне телевизијата.

  Очекував доста повеќе од Боки 13.
   
 7. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Што може повеќе од тоа да понуди Боки?
  Мене не ме бендиса, досадно..и немам намера да ја пратам.
   
 8. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  Oчекував повеќе дека ќе фрли пари за да ја опреми телевизијава. Некако бедно е визуелно и технички.
  Ако можел да го купи Томато продукција (ако воопшто и ја купил) и да фрла пари на скапи бренд чанти, чевли, гардероба за него можел да одвои пари за да ја опреми телевизијата.
   
  На pozdrav eden topol му/ѝ се допаѓа ова.
 9. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Епа сите сакаа брзо да ја видат програмата и затоа,ете сега нека ја гледаат
   
 10. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Мене програмата и тимот на водители ми се доста непрофи. Водителите што ги ставиле се како за на мтм.
   
  На pozdrav eden topol му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: