Што се крие зад чкртаниците кои несвесно ги цртаме? (тест)

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Хахаха интересна тема.. јас најчесто цртам испреплетени линии, геометриски фигури и човечиња ... значи сум некој микс хахахахха ... некогаш ни сама не се разбирам .. ТОООООООООО ЈАС !! :D
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
999
606
423
Ohrid
DSCN0250.JPG

eve sto crtal hitler :) inaku bil taleniran slikar da go primele vo akademijata vo Viena nemalo da ima II Svetska vojna :pusi
ostatokot od slikite koj go interesira gi ima na linkot podolu
http://www.snyderstreasures.net/pages/hartworks.htm

off topik slikanjeto e korisna rabota go potiknuva mozokot i go razviva porano znaev da slikam dosta, a ima edno 10 godini kaj nema crtano
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Не чкртам, запишувам мисли, некој цитати... Ацо Шопов со „Ако носиш, нешто неизречено, нешто што те боли и пече, закопај го во длабоката тишина, тишината сама ќе го рече“ ми е запишан дури и на задната страна од фискална сметка. :)
 
  • Like
Реакции: MoonFairy

Sofija...

Истакнат Член
23 ноември 2012
256
358
363
24
Често на час од досада ..цртаам лажички или паа петокраки или па некој фацки со остар поглед :gjavol - ваквии ..
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,358
2,204
423
Дома пред Пц
Цвеќе, Полни со оптимизам, на овие луѓе сите им завидуваат. Секогаш се добро расположени, па и тогаш кога имаат проблеми. Секогаш се подготвени да помогнат, па затоа се омилени во друштво. Не се склони кон фантазирање, но се големи естети.

Геометриски облици Оние кои ги привлекува геометријата се исклучително педантни личности. Не сакаат неразјаснети односи со луѓето и никогаш не ги оставаат нештата недоречени. Ако фигурите кои ги цртаат се преклопуваат, тоа значи дека сакаат да ги анализират другите.

се е тачно :sreken
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
894
1,988
1,093
Спирали, непрекинати линии и геометриски облици.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,265
9,107
1,683
Офф: Јас ко мал цртав мапи на хартиишта....Зад мене се крие неуредена соба :)
Он: Претежно бројки чкртам
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
894
1,988
1,093
тешко е да се одреди во која група спаѓаш, дека приметив на неколку места имаш шкртано и со лева рака, тие делови ми се нејасни :sreken
 
  • Like
Реакции: Trouble and Hkakashi