1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што се крие зад чкртаниците кои несвесно ги цртаме? (тест)

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од MoonFairy, 12 април 2013.

 1. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  Дали и вие цртате разни нешта додека разговарате на телефон или ви е досадно?
  Американските психолози тврдат дека врз основа на тие чкртаници може да откриеме многу нешта за својот карактер.
  1. Спирали, непрекинати линии Овие лица често се вртат во круг. Никаде не брзаат и не сакаат брзи почетоци и завршетоци. За пријатели бираат паметни и по малку таинствени лица склони кон филозофирање. Ова се лица кои немаат јасна визија за иднината туку и се препуштаат на случајноста.
  2. Цвеќе, сонце Полни со оптимизам, на овие луѓе сите им завидуваат. Секогаш се добро расположени, па и тогаш кога имаат проблеми. Секогаш се подготвени да помогнат, па затоа се омилени во друштво. Не се склони кон фантазирање, но се големи естети.
  3. Испреплетени линии Овие лица се доста избувливи. Сакаат да ги решаваат проблемите веднаш и мразат одолговлекувања. Тоа што жените не се многу женствени го надоместуваат со исклучителните ораторски способности со кои го привлекуваат вниманието врз себе. Нивниот мозок работи беспрекорно, а концентрацијата им е одлична. Не сакаат конфузни соговорници бидејќи лесно ја откриваат секоја нелогичност. Сомничави се, понекогаш без причина.
  4. Риби, мечиња, мачки..... Луѓето кои цртаат најразлични животни во душата засекогаш остануваат деца и се во постојана потрага по нежност. Упорно се обидуваат во луѓето да го пронајдат само она најдоброто. Обожуваат животни, а се и добри родители бидејќи имаат неверојано чувство за другите.
  5. Вкрстени срца Овие луѓе се големи романтичари. Лесно се вљубуваат и потполно се даваат себе си. Сепак, често се во постојан страв дека чувствата од другата страна не се вистински или дека нема да им бидат возвратени.
  6. Крстови Тие имаат весел и лесен карактер. Рационални се и не сакаат да се раководат со чувствата туку со логиката. Проблемите ги решаваат без двоумење, а ги краси и авантуристички дух. Затоа обожаваат егзотични патувања.
  7. Човечиња Овие лица уживаат во животот, но го сакаат и чувството на сигурност. Доколку човечето што го цртаат е од сопствениот пол тоа значи дека се прилично големи егоисти, но може да значи и дека им недостига брат или сестра. Љубовта на овие луѓе им е во втор план, а што се однесува до спортовите, ги сакаат оние во кои постои физички контакт. Научниците докажале дека овие лица се подложни на алкохолизам.
  8. Геометриски облици Оние кои ги привлекува геометријата се исклучително педантни личности. Не сакаат неразјаснети односи со луѓето и никогаш не ги оставаат нештата недоречени. Ако фигурите кои ги цртаат се преклопуваат, тоа значи дека сакаат да ги анализират другите.
  9. Пајакова мрежа Овие лица се исклучително трпеливи и полни со разбирање за другите. Во состојба се да ги слушаат другите со часови, па дури и оние кон кои не ги врзуваат емоции. Исклучително се креативни, а од партнерот очекуваат апсолутно внимание. Родени уметници.

  Јас најчесто цртам геометриски облици, ипреплетени линии и цвеќиња. :)
  Што чкртате најчесто вие?
   
  На 4FUN, Nightmare_f и Lillian им се допаѓа ова.
 2. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Не чкртам, него си го пишувам името секогаш. Кирилица, латиница, закосено..
   
 3. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  јас цело време си цртам ѕвездички петокраки :D шо значи тоа? :D
   
  На Anakin му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  Значи може да заклучиме дека многу, многу си се сакаш :)
   
 5. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Јас китки цртам и еве психолозите потврдиле дека ми завидувате сите :D
  Сега ми станаа појасни очајните потези на одредени персони тука :patos

  Озбилно цвеќиња цртам, или името си го пишувам и бројот 45.
  Ова последново појма неам зошто, ми нема никакво значење, ама упорно го пишувам коа чкрткам од коа знам за мене.
   
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Па нормално дека си се сакам :)
  Кој не се сака и почитува себеси, не треба да бара почит од другите.
   
  На MoonFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  Најмногу си го вежбам потписот, краткиот .)) незнам зашто?!, инаку цвеќенца , ѕвездички и срциња црткам обично заедно накако на некој агол од страницата, цртам и дрвца (sun)
   
 8. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Значи од овие цртам непрекинати линии, сонце, испреплетени линии, човечиња и геометриски облици. И сега ај да ве видам што се крие зад моите чкртаници. (think):patos
   
 9. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  obicno crtam krstovi(templarski) i viteski slem i oklop :)
   
  На Succubus и Saladin им се допаѓа ова.
 10. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  8.
  Аналитичар и педантен.

  Фалачаопријатно.
   
  На MoonFairy, ZmajChe и Legioner им се допаѓа ова.

Сподели: