1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што најмногу ве нервира на социјалните мрежи?

Дискусија во форумот 'Социологија' започната од Armagoddamn, 29 октомври 2015.

 1. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  ФБ представува опција преку која повеќето лаат , во смисла као кутре што си лае во дворот на неговиот стопан ,а кога ќе го изнесат на ланче му се плетка во нозете ...
  Така да со исклучок многу од оние кој не можат во реалноста да се соочат со она што ги нервира го цртаат на ФБ :*
  Денес ќе (rain) па иако јас не користам никогаш вие понесете си чадор !
  Убав ден ! :kafe
   
 2. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Не ме нервира, туку некоја кнедла ми стои ете во грло, ме мачат неколку белосветски мистерии како на пример, дали овие чеда божји што споделуваат икони за среќа го прснуваат мониторот со крстена вода за да фати мајата? Дали новопечените мајки што имаат 1245 албуми од секоја поза на нивното НАЈУБАВО БЕБЕ МАЈКИНО ставаат слики од дундата да презентираат од каде дошло на свет? Или дали овие што имаат албум My nails ги знаат од дома? Дали Јанко Ѕверот Мадер Факер го одликуваа за сељак на годината и дали лајкувачите и фановите на Кардашијанс конечно добија бан за навек од Марк?
  Who knows.
   
  На Electra, Метаморф и Ѕвездичка им се допаѓа ова.
 3. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Што се испопалија за на најголемата сељанка, т.е. ќерка и да се прават интересни. Абе бомба една и сите упм сељачишта ...
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  За инстаграм не знам, не користам ама фб брате..
  Леее оток.. Паројве..
  "Срце мое колку те сакам"
  "Око мое"
  "Ова е жената која ме прави најсреќен"
  "Лелеле душа моја, само моја"
  "те сакам златооо..
  Јас повеќе..
  Е не јас повеќе .. " и вака до бесконечност :facepalm2
  Денешниве, повеќе љубов искажуваат на фб него реално..
  Како што рече Много Битно погоре..
  Како кученцата....
   
 5. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  Селфиња на секои 2 саата од типот "види ме" и "обрати ми пажња"еве сум!Па овие мрсолковците "мама и тате се доктори"ќе седнат у кола и ќе ја стават раката на мењачот со саатот на рака и раката ќе ја сликаат(мора да има лого на марка од колата у кадар за да се знае)...Пореметени ментални склопови шо се у врска 5 месеци и секој месец обавестуваат колку тие се сакаат а длабоко некаде во потсвеста мислам дека знаат оти на никој не му е гајле.Фаци шо се свесни дека се ултра грди ама упорно експериментираат со селфи на секој саат од сите агли.Kaрикатури со комплекс на Кардашијанс и Билзеријан.А најмонгу од се ме нервира к*рви кога постираат цитати за искреност,поштеност и јак карактер,а сите знаат дека цената после 10 навечер пропорционално им паѓа со таа на струјата.
   
  На Mnogo Bitno, Electra и ●Untouchable° им се допаѓа ова.
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Секој се слика ,дали во кола или незнам каде ,ама тоа е еднаш или 2 пати ,ова бе бачо метастазира од сењачанство во сликарството на социјалниве мрежи .
  Еве видете имам нов-а дечко - девојка , па слики по ручеци , викенди итн ,а за кого е сето тоа наменето тс тие слики ?? (worried)
  Зборам за оние кој се со болни намери на фб ,а тоа се 60% ,и апелирам за помош односно советување !! (party)(party)
   
 7. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Ете горе ти допишав заслужени трол реплики. Стварно има добра причина зошто постојат интернет тролови.
  И јас не можам да ги поднесам. Кога веќе сте почнале, изнесете ја на екран и останатата интима, сестру ви ......
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  :patos
  Цар си нема што..
  Види сеа ми даваш инспирација виц да напишам ама немам време.. Плус тоа ќе соберам инспирација денес од срцкиве во реалитиво и ќе стуткам неш :D

  Он :

  Ами п*чициве со добар гз ..
  Аа бе цела се искршила, се извиткала ко гумена бонбона, тоа целулитот вришти од страна..
  Акнала маичка до под ци**и пантолони од овие во "мода" со висок стук и сеа прати го моментов..
  Рацете на фотелја, главата едвај да види кај е камерава ама шо.. Она има јак газ.. Газ за на излог веќе.. Се напучила да фатиш да ја шутниш и шо после се фали некој и пишал морам да те видам..Ооо куклооо секој те гледа ко предмет за опинање алооо свести се...
  И на сето тоа таа е горда..
  Офф :facepalm2
  Значи стварно. Избегавам да гледам такви ама очи бодат, не можеш да не прокоментираш
   
 9. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  А не ги сфаќам оние на свадби шо одат со женските/дечковците...на секоја свадба се со различни на сликите нели им е малку срам не ми е јасно.

  И овие на инстаграм уште на к*р да се натакнат за внимание!!!Па ќе фатат да си ги сликаат тоа стапалата....не знам шо е со народов.
   
  #29 Метаморф, 8 јуни 2016
  Последна промена од модератор: 8 јуни 2016
 10. corki

  corki Староседелец

  Зачленет на:
  21 декември 2013
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  448
  Кога некој лаже!
   

Сподели: