Што најмногу ве нервира на социјалните мрежи?

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
ФБ представува опција преку која повеќето лаат , во смисла као кутре што си лае во дворот на неговиот стопан ,а кога ќе го изнесат на ланче му се плетка во нозете ...
Така да со исклучок многу од оние кој не можат во реалноста да се соочат со она што ги нервира го цртаат на ФБ :*
Денес ќе (rain) па иако јас не користам никогаш вие понесете си чадор !
Убав ден ! :kafe
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,390
1,133
Yellow submarine
Не ме нервира, туку некоја кнедла ми стои ете во грло, ме мачат неколку белосветски мистерии како на пример, дали овие чеда божји што споделуваат икони за среќа го прснуваат мониторот со крстена вода за да фати мајата? Дали новопечените мајки што имаат 1245 албуми од секоја поза на нивното НАЈУБАВО БЕБЕ МАЈКИНО ставаат слики од дундата да презентираат од каде дошло на свет? Или дали овие што имаат албум My nails ги знаат од дома? Дали Јанко Ѕверот Мадер Факер го одликуваа за сељак на годината и дали лајкувачите и фановите на Кардашијанс конечно добија бан за навек од Марк?
Who knows.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
Што се испопалија за на најголемата сељанка, т.е. ќерка и да се прават интересни. Абе бомба една и сите упм сељачишта ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
За инстаграм не знам, не користам ама фб брате..
Леее оток.. Паројве..
"Срце мое колку те сакам"
"Око мое"
"Ова е жената која ме прави најсреќен"
"Лелеле душа моја, само моја"
"те сакам златооо..
Јас повеќе..
Е не јас повеќе .. " и вака до бесконечност (facepalm)
Денешниве, повеќе љубов искажуваат на фб него реално..
Како што рече Много Битно погоре..
Како кученцата....
 

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
28
Селфиња на секои 2 саата од типот "види ме" и "обрати ми пажња"еве сум!Па овие мрсолковците "мама и тате се доктори"ќе седнат у кола и ќе ја стават раката на мењачот со саатот на рака и раката ќе ја сликаат(мора да има лого на марка од колата у кадар за да се знае)...Пореметени ментални склопови шо се у врска 5 месеци и секој месец обавестуваат колку тие се сакаат а длабоко некаде во потсвеста мислам дека знаат оти на никој не му е гајле.Фаци шо се свесни дека се ултра грди ама упорно експериментираат со селфи на секој саат од сите агли.Kaрикатури со комплекс на Кардашијанс и Билзеријан.А најмонгу од се ме нервира к*рви кога постираат цитати за искреност,поштеност и јак карактер,а сите знаат дека цената после 10 навечер пропорционално им паѓа со таа на струјата.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Секој се слика ,дали во кола или незнам каде ,ама тоа е еднаш или 2 пати ,ова бе бачо метастазира од сењачанство во сликарството на социјалниве мрежи .
Еве видете имам нов-а дечко - девојка , па слики по ручеци , викенди итн ,а за кого е сето тоа наменето тс тие слики ?? (worried)
Зборам за оние кој се со болни намери на фб ,а тоа се 60% ,и апелирам за помош односно советување !! (party)(party)
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
За инстаграм не знам, не користам ама фб брате..
Леее оток.. Паројве..
"Срце мое колку те сакам" - Свинско срце за паштета правење
"Око мое" - како не си извадиш некое око да не можеш у монитор да гледаш
"Ова е жената која ме прави најсреќен" - те прави најсреќен и друга жена, стоко една неверна
"Лелеле душа моја, само моја" - само твоја а? ЛОЛ
"те сакам златооо.. - и јас ти го сакам златото
Јас повеќе.. - е не, он помалку злато има
Е не јас повеќе .. " и вака до бесконечност (facepalm)
Денешниве, повеќе љубов искажуваат на фб него реално..
Како што рече Много Битно погоре..
Како кученцата....

Ете горе ти допишав заслужени трол реплики. Стварно има добра причина зошто постојат интернет тролови.
И јас не можам да ги поднесам. Кога веќе сте почнале, изнесете ја на екран и останатата интима, сестру ви ......
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Ете горе ти допишав заслужени трол реплики. Стварно има добра причина зошто постојат интернет тролови.
И јас не можам да ги поднесам. Кога веќе сте почнале, изнесете ја на екран и останатата интима, сестру ви ......
:rofl
Цар си нема што..
Види сеа ми даваш инспирација виц да напишам ама немам време.. Плус тоа ќе соберам инспирација денес од срцкиве во реалитиво и ќе стуткам неш :D

Он :

Ами п*чициве со добар гз ..
Аа бе цела се искршила, се извиткала ко гумена бонбона, тоа целулитот вришти од страна..
Акнала маичка до под ци**и пантолони од овие во "мода" со висок стук и сеа прати го моментов..
Рацете на фотелја, главата едвај да види кај е камерава ама шо.. Она има јак газ.. Газ за на излог веќе.. Се напучила да фатиш да ја шутниш и шо после се фали некој и пишал морам да те видам..Ооо куклооо секој те гледа ко предмет за опинање алооо свести се...
И на сето тоа таа е горда..
Офф (facepalm)
Значи стварно. Избегавам да гледам такви ама очи бодат, не можеш да не прокоментираш
 

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
28
А не ги сфаќам оние на свадби шо одат со женските/дечковците...на секоја свадба се со различни на сликите нели им е малку срам не ми е јасно.

И овие на инстаграм уште на к*р да се натакнат за внимание!!!Па ќе фатат да си ги сликаат тоа стапалата....не знам шо е со народов.
 
Последна промена од модератор: