1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што највеќе ви пречи низ кафичите низ Скопје?

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Marick14, 12 мај 2012.

 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Гласна музика. Во последно време не знаеш дали е обично кафуле или па диско клуб. Избегнувам кафулиња со високонапонска (така ја викам) музика.
  На второ далечно место - ептен спора/брза услуга. Земеш уште не си седнал па ти се бесат за врат, „шо ќе се напиеш“. Па ушти и цупкање со ногата ко да ќе и` пукне водењакот. Спора услуга своевремено се важеше во Бариста, каде кокаколите стигнуваа за 45 минути, кафињата за саат време... не дај боже да си нарачаш коктелче, можно е да појадуваш наредниот ден.
   
  На Црвена, Coelho и Давор им се допаѓа ова.
 2. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  ^има и микс од тие две услуги. Уште не си седнал, а ти висат на глава ко што рече, а кога ќе дојде време да плаќаш ни со интерпол не можеш да ги најдеш.
   
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Triple combo - ти пуштаат некој микс од DJ „Шуга“, им крчи едниот звучник, а тебе душа ти плаче следен пат да им ја видиш запечатена вратата од инспекција.
   
  На Црвена му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Coci8

  Coci8 Староседелец

  Зачленет на:
  26 април 2013
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  55
  Некултура,цените и неуслужливите келнери
  мислиш како да се нивни кафичите,а не дека се вработени
   
  На Mnogo Bitno и escape им се допаѓа ова.
 5. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Смета тоа што нешто се влезени во филм демек шема мема ова она тераат ,умре македонската музика ,тераат некоја шема си мислат као да се Сицилија или Милано нешто тој стил демек !
  Далеку сме од тоа да бидеме реални ,порано можесе во 60% од кафичите да се слуша мкд музика ,што се побудалеа сега незнам со музикава , а да ги прашаш што пуштаат пола незнаат да ти одговорат ! ;)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  Ам ти што одиш секаде оди си во Дизајн таму исклучиво радио ти пуштаат со македонска музика, македонски реклами, сега персоналот не знам каков е од кога престанав да одам 100 пати го сменија ама би требало секако да е подобар од центар. :)
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  @Ita :) Па одам не дека не ,али само навечер одам кога нема многу луѓе ,преку ден децана урлаат многу :) ,а искрено не сум бил еден месец и незнам за персоналот али во секој случај пријатно е !
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Келнери кои се неурозни
   
 9. Pica pica

  Pica pica Староседелец

  Зачленет на:
  2 јуни 2013
  Мислења:
  1,559
  Допаѓања:
  2,090
  Ми смета што немаат коцки мраз од дејонизирана вода,т.с. не се филтрира водата од кој се прават коцки,со што чаша вода со мраз откако ќе се стопи мириса и летаат ситни парталчиња од бигор.
   
 10. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Музиката , затоа што кога ќе ги прашаш што пуштаат не знаат , важно слушнале дека тоа треба ! ...:facepalm2:facepalm2
   

Сподели: