Што највеќе ви пречи низ кафичите низ Скопје?

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Не знаев дека само во Скопје има кафичи...
хахаах стварно,темава дискриминирачка кон другите градови :D ко само Скопје да има кафичи шо вика Trajche .:rolleyes:
Ко ке дојдам Скопје ке увидам и ке напишам :sreken ...порано кога живеев таму,заборавив дали нешто ми сметаше
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Ко ке дојдам Скопје ке увидам и ке напишам :sreken ...порано кога живеев таму,заборавив дали нешто ми сметаше

:D :D :D
и да дојдеш ,ќе идеме низ сите кафичи и ќе ги нервираме другите :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sweetgirl1605 and parvati

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
:D :D :D
и да дојдеш ,ќе идеме низ сите кафичи и ќе ги нервираме другите :rofl
А банови даават?(think) :ladno
Порано ко си бев помлада,сега ми текнува оти имаше ситуации кога дел од друштвото ке не пуштат на врата а дел не...јес да го разбирам и донекаде го оправдувам селектирањето и непуштањето на сите секаде ама,тие што селектират на врата треба бар општа култура да имаат...пушти ги девојките,а машките не бивало:D
а во мое време по кафичите низ Скопје немаше бе толку апла драпање...кој им доззволува сега? :frantic:giggle
абе одма удри на врата известување,забрането драпање со некого од твое друштво,од соседното,може :sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and parvati

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
А банови даават?(think) :ladno
Порано ко си бев помлада,сега ми текнува оти имаше ситуации кога дел од друштвото ке не пуштат на врата а дел не...јес да го разбирам и донекаде го оправдувам селектирањето и непуштањето на сите секаде ама,тие што селектират на врата треба бар општа култура да имаат...пушти ги девојките,а машките не бивало:D
а во мое време по кафичите низ Скопје немаше бе толку апла драпање...кој им доззволува сега? :frantic:giggle
абе одма удри на врата известување,забрането драпање со некого од твое друштво,од соседното,може :sreken
ке седну ја сс ЈаМита до тфое асталче и ке .....ке ву праимо љиге хххх , викаш од друо асталче драпање бива а :rolleyes:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Baron89

Полноправен Член
18 март 2012
50
50
18
35
сметаат мн работи НАДУВАНИ ФАЦИ КИЛО ПУДРА НА ЛИЦЕ И НАЈЈАКА ЗЕНСКА Е Т.Е СЕ ПРАИ ДЕКА Е
ЦЕНИТЕ НА ПИЈАЛОЦИТЕ НЕСВЕСТ АЛО ЛУГЕ СО ППРАИТЕ БЕ А БАСКА И ДОАГА КЕЛНЕРОТ И ТИ КАЗЗУВА СМЕТКА 50 ЕВРА А КАКО ДА ТИ КАЗУВА 50 ДЕНАРИ ПРИМЕР
ПРЕД 4 ДЕНА БЕВ СО ДРУСТВО У КАФАНА Т.Е УЛТРАЛУКСУЗЕН РЕСТОРАН А ТОА БИРТИЈА НЕВИДЕНА
ПОЈДЕ РАБОАТА ПИВО ЗА ПИВО СКАРА ОВА ОНА ЗА 8 ЛУГЕ СМЕТКА БОЛИ ГЛАВА 13 ИЛЈАДИ
АЛИ ПОМИНОТ БЕСЕ ЛУДИЛО
МУАБЕТОТ Е НЕ СЕКОЈ ПОГА ОД ДОМА СО ЕДЕН КУФЕР ПАРИ
СЕ ДОЈДЕ ДО СИТУАЦИЈА НЕКОЈ ОД МАСАТА ДА СЕ ЦУДИ ОД КАЈ ДА НАЈДЕ ПАРИ ЗА ДА СИ ГО ПЛАТИ ДЕЛОТ
И ЗА КРАЈ
ГАЗДИ ЗГАЗНЕТЕ НА ЗЕМЈА НЕ МОЗЕС ТИ МЕНЕ СИСЕНЦЕ ПИВО СО СО ЕДНА ГОЛТКА ГО ПИЈАМ ДА МИ ГО НАПЛАКАС 120 ДЕНАРИ
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
сметаат мн работи НАДУВАНИ ФАЦИ КИЛО ПУДРА НА ЛИЦЕ И НАЈЈАКА ЗЕНСКА Е Т.Е СЕ ПРАИ ДЕКА Е
ЦЕНИТЕ НА ПИЈАЛОЦИТЕ НЕСВЕСТ АЛО ЛУГЕ СО ППРАИТЕ БЕ А БАСКА И ДОАГА КЕЛНЕРОТ И ТИ КАЗЗУВА СМЕТКА 50 ЕВРА А КАКО ДА ТИ КАЗУВА 50 ДЕНАРИ ПРИМЕР
ПРЕД 4 ДЕНА БЕВ СО ДРУСТВО У КАФАНА Т.Е УЛТРАЛУКСУЗЕН РЕСТОРАН А ТОА БИРТИЈА НЕВИДЕНА
ПОЈДЕ РАБОАТА ПИВО ЗА ПИВО СКАРА ОВА ОНА ЗА 8 ЛУГЕ СМЕТКА БОЛИ ГЛАВА 13 ИЛЈАДИ
АЛИ ПОМИНОТ БЕСЕ ЛУДИЛО
МУАБЕТОТ Е НЕ СЕКОЈ ПОГА ОД ДОМА СО ЕДЕН КУФЕР ПАРИ
СЕ ДОЈДЕ ДО СИТУАЦИЈА НЕКОЈ ОД МАСАТА ДА СЕ ЦУДИ ОД КАЈ ДА НАЈДЕ ПАРИ ЗА ДА СИ ГО ПЛАТИ ДЕЛОТ
И ЗА КРАЈ
ГАЗДИ ЗГАЗНЕТЕ НА ЗЕМЈА НЕ МОЗЕС ТИ МЕНЕ СИСЕНЦЕ ПИВО СО СО ЕДНА ГОЛТКА ГО ПИЈАМ ДА МИ ГО НАПЛАКАС 120 ДЕНАРИ

Во која кафана е тоа со сметка 13.000?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marko_Rooooney10 and cece17

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Па немам баш некоја забелешка дека ми пречи нешто...

во суштина ок ми се....само може некој келнер чат пат да ми пречи, ако се понаша како хистеричен...