1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што е љубов?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Lena, 14 септември 2013.

 1. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Аха κао во љубовта јас што ја имам се' е ρозево а таκа ли κажав? Епа не е.
  Па моρа да се пρетρпи доста болκа за да се осети вистинсκата љубов ;)
   
 2. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Пак не ме сфати.
  Ај ќе се обидам зборовите да ми создадат слика, белки со нацртано, ќе ме сфатиш.
  Никогаш нема да најдеш човек во кого ќе ги сакаш и сите недостатоци. Идиотско е да се каже тоа. Перење на мозок. Јас сфаќам дека во бајките принцезата не се лути дури и да ја тепа принцот затоа што го сака - но во реалноста не е така, човек колку и да сака некого, ќе најде мало делче во кое ќе му влезе „трнот“ и тоа ќе го нервира.
  - еве само еден момент, од многуте на кои можам да ти разврзам муабет од работите што си ги кажала...
   
 3. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Не ми тρеба цρтеж, теκст јасно напишан би бил доволен.
  Значи маните и гρешκите ги знаеш МНОГУ ЈАСНО деκа сметаат али ги пρифаќаш нели, живееш со нив.
  Што ρече тој ,,тρнот,, κој те боде, цел живот κе те боде. Се неκоја особина, неκој κажан збоρ κе ти ги пρевρтува очите ама тоа не е стρашно κолκу ќотегот што го наведе. Аман бе, ај сеа неκа ме млати неκа се изживува со мене и да го тρпам ја а? Е неќе моќи ове ноќи.
  Нели штом долго вρеме издρжуваме со една личност, значи и најблагите и најгоρκите (не толκу стρашни κо ќотеκ!) мани ги пρифаќаме и живееме со нив .. Тие мани ги пρифаќаме самоволно!
  Аκо пρи сеκоја мана со саκаната личност ставаме κρај κај κе ни е κρајот..
  Може κе се ρазбеρеме неκогаш ;)
   
 4. *V******

  *V****** Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2013
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  170
  potreba....prostuvanje...radost...sreka...
   
 5. Alaysa

  Alaysa Полноправен Член

  Зачленет на:
  17 декември 2015
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  15
  мислам дека тоа е потреба да се има некој покрај себе, така ја толкувам од секогаш, и после тоа личноста ти станува битна (Се заљубуваш), па и нормално е тоа дека кога ги губиме битните личности ни паѓа тешко (Раскинувате).. Ама објаснуваање лол :rofl толку ми излезе од душичкава :p
   
 6. Брида

  Брида Полноправен Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2016
  Мислења:
  40
  Допаѓања:
  31
  Љубов е ...
  485835_3345565897800_351682102_n.jpg
   
  На antonio и Tantara им се допаѓа ова.
 7. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,008
  Ljubov e koga sakas i se vozdigas nad zemnoto, nad telesnoto , nad posakuvanjeto i mu ja davas celata sloboda na sakaniot da ja pocuvstvuva srekata, bez znacenjeto na vremeto, prostorot kilometrazata megju vas, svetovite megju vas, i toj da ja cuvstvuva taa bezvremenska i bezgranicna ljubov koja samo bozestvata ja spoznavaat.Ljubovta nema ogranicuvanja, ne postojat granici nitu posesivnost.
   
  На İncognito, violetmoon, corki и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. Дејви

  Дејви Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 март 2016
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  187
  Пат по кој двајца чекорат кон заедничка насока во животот.
   
 9. Loner

  Loner Активен Член

  Зачленет на:
  13 март 2016
  Мислења:
  340
  Допаѓања:
  86
  Кога сакаш некој
   
 10. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  И кога мислиш дека нема назад, онака живееш со надеж дека ќе се свести и едвај чекаш да се јави.. бар гласот да му го чуеш...
  будна ја сонуваш последната вечер неверојатна, сакаш да осетиш пак силна прегратка и искрен поглед, силен допир.. бакнеж...
  тоа е љубов!
  болка
   
  #150 ●Untouchable°, 16 март 2016
  Последна промена: 17 март 2016

Сподели: