Што ве привлекува повеќе, изглед или карактер?

Licno taa

Староседелец
28 јануари 2013
59
50
1,028
Како ќе му помогне добриот изглед на жената во решавањето на проблемот? (think)
Погрешно сум напишала, нешто сум помешала :eek Мое мислење е дека обично на жената и е битен карактерот кај мажот, а нему изгледот на жената.
 

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
За друѓи маж жена незнам :) ама за мене знам дека е карактерот:сигурноста во себе, храброста, дрскоста :giggle ја сакам шо да праам хах
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Паѓам на изглед, станувам на карактер, а си одам ако фали било кое од овие две работи.
Мора да се поседуваат двете врлини(за мене си кажувам):mstickle
 

123456789deset

Истакнат Член
18 јули 2018
96
36
128
39
дефинитивно физикусот е она што најпрво привлекува
оние шо физички не не приблекуваат а имаат карактер (добра душа е) ни се смао другарки


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,073
5,613
1,683
Disco
дефинитивно физикусот е она што најпрво привлекува
оние шо физички не не приблекуваат а имаат карактер (добра душа е) ни се смао другарки


Sent from my iPhone using Tapatalk

Тоа е така кај тинејџери или особи кои никогаш не надминале тинејџерство, се е во ред, физикус си игра улога и сето тоа, но зависи и што му е целта на човек, од кој агол гледа.
При избор на партнер со кој ќе се биде дооооолго време, физикусот треба да е на 9.место, на прво е без конкуренција карактерната компатибилност, на второ дали особата е добра по душа, па онда се друго. Ок сеа да не е екстрема некоја во ружноча ама тие се ретки.
Што ќе ми е мене полно деколте да глеам секој ден ако типката праи срања? Како ќе се создаде нешто заедничко, заеднички живот, заеднички имот, заеднички потреби, евентуално породица, деца, квалитет на живот, слога.......со голема цицка, усна као распукана смоква или сикспак и бицепс?
И после раскиди, разводи, трауми, растрзани деца, црни хроники, погреби, па црна јој мајка плаче...

Ако некоја ти е добра другарка и као не те привлачи физички, ако сте карактерно компатибилни, непривлачноста то су приче за малу децу, машка особа ќе дигне к*р на све освен на квазимодо а понекои и на квазимодо, не е дека нема да може да се напали и да имаат секс, него сака нешто појако, типка која на фејс и инста и се лигават сто души, цицка, гзиште, нога, да му завидуваат пријатели, да зеленеат роџаци, да влезе во кафиќ или клуб ко цар бре со бомбетина а не некоја обична женска.

Добра жена со сосема просечен изглед и можност за карактерна компатибилност и другарство во врската/бракот е едно 700 пати подобра опција него плава бомба со цицка=млекара, долга нога и дак фејс. Ако сака нека е и наивна, и смотана и повлечена и срамежлива, сето тоа нема да биде проблем, али 100 души кои се лигават на фејс се пат кон предзадња страна во весник.
 

123456789deset

Истакнат Член
18 јули 2018
96
36
128
39
Тоа е така кај тинејџери или особи кои никогаш не надминале тинејџерство, се е во ред, физикус си игра улога и сето тоа, но зависи и што му е целта на човек, од кој агол гледа.
При избор на партнер со кој ќе се биде дооооолго време, физикусот треба да е на 9.место, на прво е без конкуренција карактерната компатибилност, на второ дали особата е добра по душа, па онда се друго. Ок сеа да не е екстрема некоја во ружноча ама тие се ретки.
Што ќе ми е мене полно деколте да глеам секој ден ако типката праи срања? Како ќе се создаде нешто заедничко, заеднички живот, заеднички имот, заеднички потреби, евентуално породица, деца, квалитет на живот, слога.......со голема цицка, усна као распукана смоква или сикспак и бицепс?
И после раскиди, разводи, трауми, растрзани деца, црни хроники, погреби, па црна јој мајка плаче...

Ако некоја ти е добра другарка и као не те привлачи физички, ако сте карактерно компатибилни, непривлачноста то су приче за малу децу, машка особа ќе дигне к*р на све освен на квазимодо а понекои и на квазимодо, не е дека нема да може да се напали и да имаат секс, него сака нешто појако, типка која на фејс и инста и се лигават сто души, цицка, гзиште, нога, да му завидуваат пријатели, да зеленеат роџаци, да влезе во кафиќ или клуб ко цар бре со бомбетина а не некоја обична женска.

Добра жена со сосема просечен изглед и можност за карактерна компатибилност и другарство во врската/бракот е едно 700 пати подобра опција него плава бомба со цицка=млекара, долга нога и дак фејс. Ако сака нека е и наивна, и смотана и повлечена и срамежлива, сето тоа нема да биде проблем, али 100 души кои се лигават на фејс се пат кон предзадња страна во весник.

се е ова убаво ама на хартија
врска си нема со реалноста


Sent from my iPhone using Tapatalk