Што ве привлекува повеќе, изглед или карактер?

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Карактерот. Што дека ќе е ко од некоја си таму насловна страна, ако е муле некое, и не знае да ме цени, почитува, да ме насмее, да не ми посветува внимание, да ме навредува??? Физичкиот изглед можеби е битен, на прв поглед, но карактерот е тој кој задржува.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Не ми треба секс кукла, туку личност со кого би го делел остатокот од животот. И да, ја изгубив таа веќе одамна и не можам да најдам нејзина реплика.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,073
5,613
1,683
Disco
Најмногу би ме привлекло да има карактер како мене, по можност скроз ист:p, или барем со мали отстапувања, изгледот тогаш би бил треторазреден фактор (ок, да не е наказа, скраја да е) и тоа би било тоа, веднаш ја женам :kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

Lettie

Нов член
4 јануари 2015
15
3
3
Skopje
Карактерот. Ич не ми е гајле како изгледа, нема да живеам со неговата надворешна убавина, туку со внатрешната.. :)
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,746
253
Карактерот. Ич не ми е гајле како изгледа, нема да живеам со неговата надворешна убавина, туку со внатрешната.. :)
Вау...и со Квазимодо ли би легнала во кревет?Маж треба да биде прав маж,згоден,шармантен,џентлмен,спортски убаво развиен,итд...........Значи прво иде изглед а после се откриваат другите убавини или мани,јбг.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence

Lettie

Нов член
4 јануари 2015
15
3
3
Skopje
Вау...и со Квазимодо ли би легнала во кревет?Маж треба да биде прав маж,згоден,шармантен,џентлмен,спортски убаво развиен,итд...........Значи прво иде изглед а после се откриваат другите убавини или мани,јбг.
Jас не гледам изглед ама ич. За другите не знам:) Сите сме различни:)
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,746
253
Да дознаеш за некого каков карактер има, треба да поминеш одреден период во дружење со таа особа и да го видиш во разни ситуации,расположенија,во добро и лошо,со гаќи и без гаќи,така да фразите во стилот на горе почитуваната форумџика-Јас не гледам изглед ама ич,паѓаат во вода.Сите прво " паѓаат"на изглед...е сега се извинувам на некои ако имаат проблеми со видот,т.с.се ќорави,тогаш сакаш нејкеш,друго не ти преостанува.:cool:
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Jас не гледам изглед ама ич. За другите не знам:) Сите сме различни:)
Јас викам сите сме исти кога се работи за ова. Што е финтата со тоа сите сме различни, сме во други работи.
Ти на пример кога ќе ме видиш нема да ми ја видиш внатрешната убавина, туку ќе речеш, види го ама е убав како од бајка излезен. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Licno taa

Староседелец
28 јануари 2013
59
50
1,028
ми е најважно да знае да меси леб, да вари манџа, да биде добра сопруга и мајка на моите пет деца кои ги планирам. Изгледот не ми е битен, нема да ја носам на изложба.

:^)
Ама треба да излезеш со неа. :gjavol

Да дознаеш за некого каков карактер има, треба да поминеш одреден период во дружење со таа особа и да го видиш во разни ситуации,расположенија,во добро и лошо,со гаќи и без гаќи,така да фразите во стилот на горе почитуваната форумџика-Јас не гледам изглед ама ич,паѓаат во вода.Сите прво " паѓаат"на изглед...е сега се извинувам на некои ако имаат проблеми со видот,т.с.се ќорави,тогаш сакаш нејкеш,друго не ти преостанува.:cool:

Кога ќе почнат проблемите во бракот, жената бара карактер, а мажот изглед.
 
Последна промена од модератор:

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,143
1,153
Big Sur