Што ве привлекува повеќе, изглед или карактер?

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
600
423
Ohrid
Сите сме се нашле во ваква ситуација на избор на својот партнер.
Некогаш колку и да е физички убава девојката, ако ја нема онаа карактерна особина на добра девојка попуста е нејзината убавина.
Кои се Вашите размислувања по однос на ова??
Сепак карактерот е трајна особина физичкиот изглед е минлива категорија.
Исто може да изнесете и Ваши искуства по однос на оваа тема.
Мене лично важен ми е физичкиот изглед али сепак не е пресуден многу поважно ми е девојката да е мирна прибрана и да има добра душа и срце.
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,574
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com

Offtopics are coming.

Он: Мене ми е најважно да знае да меси леб, да вари манџа, да биде добра сопруга и мајка на моите пет деца кои ги планирам. Изгледот не ми е битен, нема да ја носам на изложба.

:^)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,143
1,153
Big Sur
Мх, чекав друг прв да пише, да не биде пак јас му ја уништувам темата.
Де бре, удрете сефте да се развие дискусија.

Ако не си гледам од носот подалеку, па може и ќе ми е битно да ме видат со Бред Пит калибар.
Мене ми е битно првенствено да биде маж, а не плачипичка, па јас да бидам мажот во бракот/врската.
Битно е да знае да цепи дрва, а ако не цепи, нека има пари за струја, да знае и да чува деца, а не само да ги прави, да не пие ко говедо со нозете на маса и да не ми носи многу пропалици со смрдени чорапи. Нека се врти по други женски, очи не му ваѓам, ама се` додека само се врти. Појде ли со рачињата накај нив, после има со пинцетка да си го држи при мочкање.
Е сега, нормално дека има тип што ми е по вкус, и што не ми е, ама штом ги поседува горенаведените карактеристики, па и богами ќе подразмислам за изгледот.
И онака еден ден има да остариме и да виснеме ко магарешки кожи, барем битно да си бидеме потпора на други полиња, if you know what I mean.
 

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
КОМБИНАЦИЈА ОД ДВЕТЕ.САМО СЕ ЧУДАМ НЕКАД КОЈ ЛОШ ВКУС СУМ ГО ИМАЛА (facepalm),АБЕ МАЖ СЕ БАРА ДА Е У ПРАВА СМИСЛА А НЕ ОНОА БАЛКАНСКОТО ЗАТУЦАНОТО
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,574
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
КОМБИНАЦИЈА ОД ДВЕТЕ.САМО СЕ ЧУДАМ НЕКАД КОЈ ЛОШ ВКУС СУМ ГО ИМАЛА (facepalm),АБЕ МАЖ СЕ БАРА ДА Е У ПРАВА СМИСЛА А НЕ ОНОА БАЛКАНСКОТО ЗАТУЦАНОТО
Каков треба да е идеалниот маж според тебе, тигра?
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Реално луѓето се визуелизирани суштества пред се. Ја сакаат естетиката, сакаат убава слика да им се создава низ очите.
Изгледот привлекува - карактерот задржува е изреката која би ја употребила тука.
Не мора типот да поседува непроценлива убавина, доволно е да е симпатичен и убаво да се смее, поважно ми е кога ќе проговори и слушнам како размислува - да е тоа размислување на зрел човек, кога нешто ќе направи - да сум задоволна од постапката.
Ако ме почитува и цени изгледот е занемарлива варијабила.

Патем Легионеру добро е што после толку неуспешни обиди за креирање тема оваа е подобро прифатена и нејзината дестинација не е корпата. :giggle
 

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
да седне ако има проблем да дискутира а не да бега низ врата неможел да слуша,да ме почитува,да ме изненадува од време на време со нешто,да не паѓа по влијание на други,да ме штити како негова послаба половина а не јас да изигравам маж па после да ми рече нема ништо женствено во тебе,со еден збор да ме третира како кралица за да му биде возвратено со иста мера.А не да седне со новината у раце,телевизорот и пивото.е така Мортидо башка да биде малце како мене ;) психички
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,574
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
да седне ако има проблем да дискутира а не да бега низ врата неможел да слуша,да ме почитува,да ме изненадува од време на време со нешто,да не паѓа по влијание на други,да ме штити како негова послаба половина а не јас да изигравам маж па после да ми рече нема ништо женствено во тебе,со еден збор да ме третира како кралица за да му биде возвратено со иста мера.А не да седне со новината у раце,телевизорот и пивото.е така Мортидо башка да биде малце како мене ;) психички
Да дади Госпо да си најдиш еден таков пастув. :*
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK