Што ве привлекува повеќе, изглед или карактер?

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,072
5,610
1,683
Disco
се е ова убаво ама на хартија
врска си нема со реалноста


Sent from my iPhone using Tapatalk

Во реалноста на секој чекор имаш драматичен пораст на разводи, судски драми, трауматизирани деца, распади, семејно насиље, површни срања, масакри, раскиди пошто лајк на ФБ и остали мизерии, држи се ти до твоето, јас ти посакувам да ожениш висока плавуша со голема цицка и јака нога, по можност со 2700 сталкери на инста, бреј станувам прав евреин ццц...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

123456789deset

Истакнат Член
18 јули 2018
96
36
128
39
Во реалноста на секој чекор имаш драматичен пораст на разводи, судски драми, трауматизирани деца, распади, семејно насиље, површни срања, масакри, раскиди пошто лајк на ФБ и остали мизерии, држи се ти до твоето, јас ти посакувам да ожениш висока плавуша со голема цицка и јака нога, по можност со 2700 сталкери на инста, бреј станувам прав евреин ццц...

да дааа само оние со цицки се коваат ова другиве све светици хахаха [emoji846]
какви компекси божееее


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,072
5,610
1,683
Disco
да дааа само оние со цицки се коваат ова другиве све светици хахаха [emoji846]
какви компекси божееее


Sent from my iPhone using Tapatalk

Од тоа што го напишав, како само успеа да одговориш со таква некохерентна мисла тоа е мистерија.
Во секој случај, изгледот и нагонот за секс не треба и не смеат да бидат примарен мотиватор за долга врска или брак, ама како што реков, кој што сака и кој што очекува во животот :)
Ако е за one night stand, fuck buddy или која и да било форма на капиталистичките лудила и прибирање на СПБ, тогаш во ред, изгледот е број 1.
Америте, како раја каде што тие ствари се многу чести, имале проблеми и се решиле да направат научна студија во врска со one night stand. И резултатите биле неочекувани, помалку од 10% од жените кои се впуштиле во тоа воопшто доживеале оргазам а 60% се каеле различен временски период за таа постапка, нит уживанција, нит нешто уау го виделе Стамбол. Не ми текнува процентот колку се заразиле со болештиње пошто верувале на реклами за кондоми.
Кај мажите беше нешто слично само што кај нив останува утехата и фалбаџиството, hehhe brad kakva picka sum izebal sinokja auuu lelelel ti nikat nema da cepnes takva a ne pa daja izebes hhehe.
Чуден период е во меѓуполовите односи :kafe
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,072
5,610
1,683
Disco
Многу машки па и многу женски се имаат изгорено од таа физичка привлечност, сексуален нагон, често замаскиран зад поими како страст, хемија или не знам што, каква бре хемија, тоа ти е исти нагон кој го осеќа мажјакот мравојад и го тера да ја спари мравојадица, само што тие немаат можност да спинуваат дека се работело за "страст" а уствари се работи за јебежљивост, ерекција и влажњење, нема ништо повеќе од тоа.

На 25 години хомо-сапиенс-сапиенс е веќе целосно оформен, тоа е таа биолошка тотална полнолентност, мозочната мрежа, мускулатура и коските, значи после 25 година нема оправдување за некои срања, на 35 е веќе тажно а на 45 би требало да се размисли и за соодветна институција.

Поентата е, ако имате другарка која ве гледа повеќе него како другар, веднаш дајте и шанса, колку и да се самозалажувате дека не ве привлекува (како што кажавме, квазимодо се 0,1%) или дека зад наредното излегување во клуб ќе налетате на рибетина или дека на ФБ ќе најдете некоја со дупло поголема цицка него другарката.
Таквите самозалажувања, обиди за докажувања пред пријатели и роџаци се сигурен пат кон емоционална, психичка, финансиска катастрофа проследено со опашки кои се влечат со друга жртва понатаму и проблеми со самодоверба, осаменост а може да падне и СПБ како на бинго. Екстремите кои одат во црна хроника ќе ги прескокнеме.
Па дури има ликови кои сакаат татко им да им завидува као види стари каква женска е**м, па таткото се фали по пријатели види го мојон Станко, курат на татка си, јебе не вади, не можат без него, кое фраериште сум израснал значи, а-у.

Таквата женска особа која ви е другарка секако ве знае и познава веќе и повеќе ќе се труди околу вас. На што треба и да возвратите за што ќе бидете наградени :) Win-win.
Не ми е јасно, како бре рационалност се уклучува само при финансиски интерес, при емоционален никогаш?!

Вишак килажа се симнува, коса се фарба, физикус се вежба, има мал милион начини кои пар може да ги направи за да биде позапален еден за друг, има куп вежби за кои скоро и да не се потребни справи нит пак теретана, посебно кардио има израелска една, нека вежбаат заедно нек се контролираат, нека еден на друг му упатува на тоа да не јаде пола сомун, шетање заедно што се за здрави луѓе по 3-4 км на ден, ем се зближувате ем физички јачате, мотивацијата е секако далеку поголема, подршка еден за друг, градење доверба, почит, што да не.

Има парови кои се запознале и се раскинале од е***е на старт па трудноча па дете па се запуштиле двајцата, куча-посо, па вишак килажа дошла па ова па она, и за три години се мразат до коска и што дека имало сексуална привленост на старт?

Нормално, идеално е да има од све на почеток и физичка привлечност и карактерна компатибилност и особите да се добри и сето тоа, ама е екстремно ретко и најголем дел од популација никогаш нема да го доживее тоа.

Нажалост, образовен систем (зло), родители, роџаци, пријатели, духовни авторитети како религија, духовни алтернативци, сите молчат за емоционалната зрелост, све тоа ги заболе дали ќе бидете вие среќни во врска или брак, на ваша среќа неможе да се профитира, на ваша несреќа ихааааа, ќе ве советуваат психолози и психијатри, брачни советувалишта, адвокати, па попови и оџи, па пријатели ќе анализираат зашо сте раскинале по 16 пат тешејќи се дека тие фејлнале само 13, па мама и тато ќе се во право пошто ете гледаш, коа ти викавме ние, па аптеки и фармацевти...има тука материјал сите да заработат од ваша мизерија, кој парично кој за беспари, кој за его...
 
Последна промена:

shadow

Староседелец
12 декември 2013
21
36
1,013
Џабе ако личноста е физички привлечна а чим отворе уста да ми се повраќа. И Бред Пит да ми дојде ако не ме мрдне со маабет , харизма, карактер , размислувања , став... се друго е ветер и магла
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ballet is my life

Esperansa

Истакнат Член
20 ноември 2017
3
1
103
Првенствено карактер,но и изгледот секако ми е важен,но не на прво место. :)
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,517
14,427
1,683
Таму каде што треба
За да бидам со некој мора физички да ме привлече да биде убав во моите очи.За да останам со него секако пресудува неговиот карактер.тие две расботи се зсвисни едно од друго и не верувам дека некој може да биде со некој доколу физички првенствено не го привлекува.
 

123456789deset

Истакнат Член
18 јули 2018
96
36
128
39
За да бидам со некој мора физички да ме привлече да биде убав во моите очи.За да останам со него секако пресудува неговиот карактер.тие две расботи се зсвисни едно од друго и не верувам дека некој може да биде со некој доколу физички првенствено не го привлекува.

мислам дека може доколку се постојано заедно па со добра смисла на хумор и некои потези да и влезе под кожа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Sasho

Полноправен Член
12 ноември 2020
35
10
8
38
На помлади години изглед
на средни изглед и карактер
на стари вајда само карактер ;):rofl