Што би сакале да работите?

Snape

Истакнат Член
14 февруари 2012
284
401
63
24
Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry
е тогаш ти препорачувам да си отвориш блог и да почниш да пишуваш.. до времето ког ке дојди да работиш во некој весник ти ке имаш какво такво искуство во пишување и во составување на реченици.. и плус то ако си речиш самиот/самата дека секој втор ден ке имаш нов пост ке си создадиш здрава навика да ги почитуваш роковите...
Ти благодарам на советот , баш ќе размислам за идејата.
 

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Јас себе си се гледам како машински или градежен инженер, но не во Македонија, некаде во некоја странска фирма
 

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Сакам да бидам нешто поврзано со психологија..
некои велат дека тоа е најлесниот факултет :unsure
Прво сакав и адвокат, ама некако не верувам дека ќе успеам во Македонија како адвокат.. второ, појше сакам судија него адвокат али до тоаааа додека стигнам (happy)
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,130
1,066
113
Скопје
www.statik-group.com
Да продолжам со веќе постоечкиот бизнис кој го основав со уште 2-ца мои најдобри другари.Единствен излез од оваа беда во Македонија е сопствен бизнис или пак работа во странство.Сега за сега добро ми оди, со тоа што имам некои фикс идеи да одиме да работиме во странство, но само во случај ако нешто не е во ред со овдешната работа.
 
  • Like
Реакции: Elence

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133
Јас само ќе ви дадам еден совет:
Работете го она што навистина сакате да бидете, без разлика што рекле другите, без разлика дали си подджуван од своите најблиски па дури и од своите родители, без разлика дали рекле има-нема пари во таа област, бидете самоуверени, насочете ја целата енергија кон тоа, верувајте во себе, само така ќе успеете.