1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што би направиле ако во моментот би имале 100.000 евра?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Saladin, 26 октомври 2012.

 1. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Сигурен си ? Им ја знаеш финансиската состојба на членовите?
  Чудно, моите родители не знаат колку имам и што правам со мои пари.Но секоја чест во секој случај.


  Што мислиш со тоа се ќе се смени за 360?
  Мислиш дека ќе бидеш богата со тие пари и дека можеш да си го стабилизираш и обезбедиш животот во иднина со тие пари?
   
 2. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Мислев на размислувањето...сега поинаку размислуваме како ке ги вложиме парите а кога би ги имале ке размислуваме поинаку.
  Немора да значи дека кај сите ке е така.
  А ке изостанеше да се испофалиш овој пат за твоите способности и пари :mstickle:D
   
  На slb_bobo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  нееее,поевтини се бибер спрејовите за заштита....цццццццт и толку имаш можност да бегаш хеххеххе...
  авто лак спреј и ке им ги фарбаме главите аааа:roflеве ти сега зелена глава натрапнику еден хаххаххаххаа,и еве ти уште едно Н за натрапник хахххаааа....
  па сам напиша за гитарата....
   
  На cakar_ulav му/ѝ се допаѓа ова.
 4. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  :rofl:rofl
  хехехехехехехехехе....осеќам дека ке биде доста интересно
   
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  а да прашам дали некој кој би имаја толко паре у овј момент, ке ми дае некој денар на заем, барем за пут и превоз(лол) хх
  за до Манчестер и назад и за там некое кешшче да си пројду кул и да си глеам некое добро дерби на Олд Трафорд ?
  м? : ) ке му ги врату ја кд би имаја толко паре у некој момент
   
  На МериСелест му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sesil

  Sesil Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  298
  Допаѓања:
  230
  Би купила дукан или некој стан на атрактивна локација за да ги издавам под кирија па после имала-немала пари би живеела некако со парите од кириите.
   
 7. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  парвати срце на дада јас ке ти позајмам (hug)
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  прво еден милениумски шопинг ќе направам.....
  се да изнакупам, и што ми треба и што не ми треба...
  и после ќе патувам на некои од моите омилени дестинации...
  Јужна Америка сигурно, Тајланд, Индија, и се разбира Бора Бора...
  и на крај ќе се вратам на работа :biggrin
   
  На WomanInRed му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Иронично беше напишано just for the record, затоа што дечкото беше ептен сигурен дека некој нема толку пари и дека сите фантазираме, а тој беше тој што фантазираше дека ќе купи стан во центар на виена за тие пари, сврти некоја страна наназад.

  Никогаш нема бар јавно да кажам колку пари имам, од причина што и јас не знам, и од причина што бизнисот ми е падни стани :)
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  а друго нешто,и Мк.е интересна да ја поминеш автостоп..
  Посебното е што има тооооооооолкууу интересни луѓе,стари млади секакви..прекрасни села,градови,манастири цркви,паметни и прости луге,богати и сиромашни.Иако сиромашните ми се поинтересни,секогаш имаат што да кажат..низ Мк.автостоп е супер.
  Бев еднаш за Охрид..(facepalm)и на пола пат ме сретна најдобриот пријател на татко ми,ме седна у автобус и ми го скрши фимот:place
   
  На Dare и cakar_ulav им се допаѓа ова.

Сподели: