Што би направиле ако во моментот би имале 100.000 евра?

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,995
9,625
1,683
Normandy
Иако темава е отворена тука, сепак да се сфати малку по озбилно и да не се тера константно со офтопици.
Прашањето е едноставно. Што би правеле ако во моментот имате 100 000 евра на лагер. Дали би ги трошеле на ситно, или пак би инвестирале во нешто? Очекувам разумни одговори.
 

sweetgirl

Истакнат Член
11 март 2012
148
124
343
Скопје
Многу работи.Прво Би си купила стан и кола,па после Би прошетала малце низ светот,или малце повеќе :biggrin
 
  • Like
Реакции: Legioner

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
31
Скопје
Прво инвестиција во недвижнини за да се врти пара... После мислам дека би ги трошела ситно. Не би патувала додека не се осигурам дека ќе имам профит од недвижнините ]:) А би си направила некој upgrade по дома сигурно
 
  • Like
Реакции: ipopovski

alba

Староседелец
15 март 2012
1,426
2,014
1,123
Ауф кога би ја имала сумата на лагер дефинитивно ја напуштам државата засекогаш.