1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што би направиле ако во моментот би имале 100.000 евра?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Saladin, 26 октомври 2012.

 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Иако темава е отворена тука, сепак да се сфати малку по озбилно и да не се тера константно со офтопици.
  Прашањето е едноставно. Што би правеле ако во моментот имате 100 000 евра на лагер. Дали би ги трошеле на ситно, или пак би инвестирале во нешто? Очекувам разумни одговори.
   
  На Loner, ~ Скарлетка ~ и WomanInRed им се допаѓа ова.
 2. sweetgirl

  sweetgirl Истакнат Член

  Зачленет на:
  11 март 2012
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  124
  Многу работи.Прво Би си купила стан и кола,па после Би прошетала малце низ светот,или малце повеќе :biggrin
   
  На Legioner му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Би изградила зграда за соодветна нега на бездомните животни, би паатувала низ светот со драги личности..
   
  На Aaliyah, Luckky, Legioner и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Шетаја би се по свет сс другари и би ишја на сваку утакмицу на Партизана.
   
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Скромно батка
  Станче мало афтиче и мало бизнизче( да се врти пара)
   
  На TIGERWOMAN31SK, Foxboro и Alley3112 им се допаѓа ова.
 6. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  Прво инвестиција во недвижнини за да се врти пара... После мислам дека би ги трошела ситно. Не би патувала додека не се осигурам дека ќе имам профит од недвижнините ]:) А би си направила некој upgrade по дома сигурно
   
  На ipopovski му/ѝ се допаѓа ова.
 7. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  Ауф кога би ја имала сумата на лагер дефинитивно ја напуштам државата засекогаш.
   
 8. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Без размислување си купувам стан во Виена
   
  На alba му/ѝ се допаѓа ова.
 9. близнак

  близнак Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2012
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  306
  Без размислување му купвам на The_Mayor женска праена во Фотошоп.
   
  На Dr.Gonzo, TIGERWOMAN31SK, WomanInRed и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Не се многу...во 2 недели ќе ги потрошам !
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: