1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што би направиле ако во моментот би имале 100.000 евра?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Saladin, 26 октомври 2012.

 1. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  Ќе си се пензионирам :) може и да си купам некој имот колку да капе по нешто оти ништо не е вечно нели ;)
   
 2. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  206
  Допаѓања:
  130
  Ќе ги вложам во бизнис . Остатокот ќе го потрошам за свои лични потреби и цели .
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,327
  Допаѓања:
  3,016
  Ke si kupam kuka so zemjiste .
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,758
  Допаѓања:
  781
  Bi podelil iskreno 10000e po siromastija,a so drugite kako i do sega,ne se nesto wow mnogu pari ako gledame realno ,ali ke se najdat :kafe
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dovefox

  dovefox Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 октомври 2018
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  23
  Дел ќе донирам,дел ќе потрошам на себе и на блиските.
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 6. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  Би изградила дом за сите бездомни лица, срцето ми се кине кога ги гледам како премрзнуваат по улиците.
   
  На antonio и Ballet is my life им се допаѓа ова.

Сподели: