Што би направиле ако во моментот би имале 100.000 евра?

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
А јас ќе кажам што си правите сите филмови кога никој ги нема тие пари (моментално) :D Едно е да имаш сонови цели и да сакаш, ама барем потрудете се да ги направете тие пари и остварете вашите цели, Почнете СЕГА!
Сигурен си ? Им ја знаеш финансиската состојба на членовите?
Чудно, моите родители не знаат колку имам и што правам со мои пари.Но секоја чест во секој случај.


Немој да ја саботираш темата,тебе барем не те личи :mstickle
Иначе да,се согласувам...кога ке ги имам сите на куп тогаш со нив ке ја живеам сегашноста,вака однапред да сонуваме е друго а доколку ги имаме,се ке се смени за 360 степени,сакајте верувајте сакате не.
Што мислиш со тоа се ќе се смени за 360?
Мислиш дека ќе бидеш богата со тие пари и дека можеш да си го стабилизираш и обезбедиш животот во иднина со тие пари?
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Сигурен си ? Им ја знаеш финансиската состојба на членовите?
Чудно, моите родители не знаат колку имам и што правам со мои пари.Но секоја чест во секој случај.



Што мислиш со тоа се ќе се смени за 360?
Мислиш дека ќе бидеш богата со тие пари и дека можеш да си го стабилизираш и обезбедиш животот во иднина со тие пари?
Мислев на размислувањето...сега поинаку размислуваме како ке ги вложиме парите а кога би ги имале ке размислуваме поинаку.
Немора да значи дека кај сите ке е така.
А ке изостанеше да се испофалиш овој пат за твоите способности и пари :mstickle:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
од кај знаеш дека знам гитара да свирам :eek ....башка незнам којзнае колку....:)
иначе се слагам со идеата интересна е :zelen
а за спрејови абе авто лак само главите ке му ги мењаме ногу скапи се другите :zelen
нееее,поевтини се бибер спрејовите за заштита....цццццццт и толку имаш можност да бегаш хеххеххе...
авто лак спреј и ке им ги фарбаме главите аааа:roflеве ти сега зелена глава натрапнику еден хаххаххаххаа,и еве ти уште едно Н за натрапник хахххаааа....
па сам напиша за гитарата....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
нееее,поевтини се бибер спрејовите за заштита....цццццццт и толку имаш можност да бегаш хеххеххе...
авто лак спреј и ке им ги фарбаме главите аааа:roflеве ти сега зелена глава натрапнику еден хаххаххаххаа,и еве ти уште едно Н за натрапник хахххаааа....
па сам напиша за гитарата....

:rofl:rofl
хехехехехехехехехе....осеќам дека ке биде доста интересно
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
а да прашам дали некој кој би имаја толко паре у овј момент, ке ми дае некој денар на заем, барем за пут и превоз(лол) хх
за до Манчестер и назад и за там некое кешшче да си пројду кул и да си глеам некое добро дерби на Олд Трафорд ?
м? : ) ке му ги врату ја кд би имаја толко паре у некој момент
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МериСелест

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
300
230
1,043
Би купила дукан или некој стан на атрактивна локација за да ги издавам под кирија па после имала-немала пари би живеела некако со парите од кириите.
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
а да прашам дали некој кој би имаја толко паре у овј момент, ке ми дае некој денар на заем, барем за пут и превоз(лол) хх
за до Манчестер и назад и за там некое кешшче да си пројду кул и да си глеам некое добро дерби на Олд Трафорд ?
м? : ) ке му ги врату ја кд би имаја толко паре у некој момент

парвати срце на дада јас ке ти позајмам (hug)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
прво еден милениумски шопинг ќе направам.....
се да изнакупам, и што ми треба и што не ми треба...
и после ќе патувам на некои од моите омилени дестинации...
Јужна Америка сигурно, Тајланд, Индија, и се разбира Бора Бора...
и на крај ќе се вратам на работа :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Мислев на размислувањето...сега поинаку размислуваме како ке ги вложиме парите а кога би ги имале ке размислуваме поинаку.
Немора да значи дека кај сите ке е така.
А ке изостанеше да се испофалиш овој пат за твоите способности и пари :mstickle:D
Иронично беше напишано just for the record, затоа што дечкото беше ептен сигурен дека некој нема толку пари и дека сите фантазираме, а тој беше тој што фантазираше дека ќе купи стан во центар на виена за тие пари, сврти некоја страна наназад.

Никогаш нема бар јавно да кажам колку пари имам, од причина што и јас не знам, и од причина што бизнисот ми е падни стани :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
:rofl:rofl
хехехехехехехехехе....осеќам дека ке биде доста интересно
а друго нешто,и Мк.е интересна да ја поминеш автостоп..
Посебното е што има тооооооооолкууу интересни луѓе,стари млади секакви..прекрасни села,градови,манастири цркви,паметни и прости луге,богати и сиромашни.Иако сиромашните ми се поинтересни,секогаш имаат што да кажат..низ Мк.автостоп е супер.
Бев еднаш за Охрид..(facepalm)и на пола пат ме сретна најдобриот пријател на татко ми,ме седна у автобус и ми го скрши фимот:place
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dare and cakar_ulav