Школи за странски јазици

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Одам на курс по англиски и сум 7 степен. Многу полесно ми беше во школо и тоа што го објаснуваат јас си го знам и да почесто ми е досадно на англиски во училиште.
Можеби од оваа година ќе се запишам на германски или некој друг јазик.
За англсики курсот плаќам месечно по 550ден.

Аман бе, јас плаќам 1.400. :eek Кај идеш ти?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Аман бе, јас плаќам 1.400. :eek Кај идеш ти?
Пробиштип, Big Ben добра професорка. Книгите до пред некоја година беа на Оксфорд сега се на Кембриџ.
А има некаде и поефтино или поскапо, јас одам таму бидејќи ми е на 2минути од дома и добри се професорките и да супер е средено и опремено. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Завиши до школу и професори тамо. Ја например смени 4-5 школе и ништо не сам тамо научија све ми е од школу и од компјутер. У последњу школу куде што идесмо се бесмо собрале друштво, абе што да ти кажују, багра на окупу. А имасмо и едну мноооого јаку проф. напуцана што да ти кажу и погодите од 1 пут што правесмо цел час. Иначе имам 3 степена завршено, а знам повише од деца што су моментално 7 степен. Такој да не ги сакам тија школе много много, само паре зимав за џабе.
 

VanHelsing

Истакнат Член
6 октомври 2013
72
58
118
27
Ги завршив сите 8 степени и научив многу многу и многу сум задоволен. Пријатен амбиент, супер уреден простор, добра професорка. И плус секоја година на крајот се организираше екскуризја до Англија кај фамилии. Можеше да оди кој сака и некое другарче што сака да оди може да си земеш. :sreken
 

Lady Lawyer

Истакнат Член
6 јули 2016
3
0
301
27
Училиште за странски јазици " Lion " кое го има на три локации: Ново Лисиче, Аеродром и Ѓорче Петров :giggle
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Денес е многу излишно да се оди во школо за странски јазици за да се учи англискиот.
Некако децава прелесно го упиваат и им е секојдневие веќе, што дури чудно ми е да опстојуваат групи, а да не се за забрзан курс за возрасни.

За другиве јазици океј, дури и фино е да се учи во групи, ама за англиски не сфаќам, иако тоа завршив да предавам. :D