Школи за странски јазици

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Далечно е времето кога одев на курс.
Оксфорд се викаше мислам центарот, почнав од прво или второ одделение, учев англиски. Добив добра основа и престанав да одам. Ми се здосади.:D
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Одев на курс Англиски во Кембриџ се викаше...И топло го препорачувам за сите што им е блиску бидејки одлично учат...фини,љубезни....се најдобро :D
 

Snape

Истакнат Член
14 февруари 2012
285
401
63
28
Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry
Jaс не сум одел на курс англиски а ако си заинтересиран и упорен и во школо ќе научиш, а мислам дека и тоа е само за пари. Јас учам од 4 одд англиски и до сеа бев на 2 натпревари по англиски и можам да кажам дека некаде знам добри 90%.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Jaс не сум одел на курс англиски а ако си заинтересиран и упорен и во школо ќе научиш, а мислам дека и тоа е само за пари. Јас учам од 4 одд англиски и до сеа бев на 2 натпревари по англиски и можам да кажам дека некаде знам добри 90%.
Сетоа тоа зависи од детето но и од професорот што го имаш во школото....Јас во основно имав една професорка која работеше само со тие што идат на курс и не се замараше многу со објаснување...А и повеќе од пола часови ја немаше ;) Така да јас да не идев на курс немаше да знам ништо ниту пак ке имав основа иако сега во средно имам океј професорка...И тоа е инвестиција голема...Но не залудна ...вредат парите што ке се дадат :D А сега знам 95 % со сигурност
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sagittarius

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Одев во ABC на курс по англиски јазик... одев во 1 одд после тоа престанав, па од 1 година средно пак до 4 и толку... сега не сакам да одам пак... досадно ми е... инаку да дават знаење, само порано имаше и екскурзии од таму, те шетаа, ама веќе ги нема... и на крајот од година добиваш диплома за завршен X степен :)
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Одам на курс по англиски и сум 7 степен. Многу полесно ми беше во школо и тоа што го објаснуваат јас си го знам и да почесто ми е досадно на англиски во училиште.
Можеби од оваа година ќе се запишам на германски или некој друг јазик.
За англсики курсот плаќам месечно по 550ден.